Wendlerův postup (Glottoplasty)

 

Wendlerův postup neboli "Glottoplasty"

 

 

– tento typ operace spočívá v chirurgickém zákroku přiblížením (sešitím) tkání hlasivek k sobě, 1dné třetiny z celé jejich délky hlasivek. U tohoto typu operace nevzniká žádná jizva na krku, jelikož operace probíhá skrze dutinu ústní (otevřená ústa).

– název Wendlerův postup, je ve světě spíše znám pod názvem “Glotoplasty”. A při hledání nejen na internetu ale i v lékařských článcích s tímto anglickým názvem spíše uspějete. Ale můžete zkusit i výraz “Wendler Glottoplasty”

– moc informací v českém jazyce ohledně tohoto typu operace není. Ale například videa a obrázky nepotřebují jakýkoliv překlad.

 

 

 

Jak to vypadá při operaci? Operace probíhá postupně s jednotlivými kroky, mezi než patří propíchnout hlasivky pro nitě, protáhnout nitě, utáhnout nitě a svázat je uzlem a nakonec když je vše hotovo tak přebytečnou tkáň odstranit laserem. Celá operace probíhá za pomoci speciálního mikroskopu k těmto operacím určený. A samozřejmě se vše děje v plné narkóze.

Jedním z více chirurgů se tímto typem operace zabývá i Dr. Antonio Ballestas Glottoplasty, na jehož stránky  se můžete podívat na tomto odkazu …zde.  

 

                            Operační krok číslo 1                      Operační krok číslo 2                        Operační krok číslo 3

 

 

 

Video: Pohled do operačního sálu na celý operační chirurgický tým Dr. Antonio Ballestasa při operaci hlasivek typu "Wendlerův postup - Glottoplasty".

Zdroj: voicefem.com (voicefem.com/sobre-la-cirugia)

 

 

 

Na obrázcích je možno se podívat jak vypadají původní hlasivky před operací, druhý obrázek ukazuje jž po operaci sešité hlasivky a na třetím obrázku je již vidět srostlé tkáně hlasivek.

Jedním z více chirurgů se tímto typem operace zabývá i Dr. Antonio Ballestas Glottoplasty, na jehož stránky v anglickém jazyce se můžete podívat na tomto odkazu ...zde.

 

 

Obr. zdroj: https://p7492s.blogspot.com/2021/07/wendler-glottoplasty-pdf-anterior.html

 

– podle různých popisů a obrázků to může vypadat jako složitá operace. Ale při jednoduchém klasickém vyjádření této operace jde o vložení chirurgických nástrojů skrze pusu do krku k hlasivkám, kde stručně řečeno sešije jejich tkáň do jedné třetiny jejich celé délky. Pak se tkáň jen začistí a je to. Lidově a stručně řečeno. Jestli tohle bude číst nějaký chirurg a bude znát autora těchto mých vět, tak mne asi pošle na medicínu abych se něco správně  přiučila.. hi hi   Není ale nutné si proto dělat velkou hlavu z mnoha informací na internetu, od toho máme přeci chirurga.

 

Tento článek je výstřihem z článku “Ženský hlas MtF”, který si můžete přečíst …zde. (slecna.proweb.cz/2020-unor)

 

Články:

 

 

 

 


Webové stránky zdarma

Nepřihlášený