JAK PROBÍHÁ VYŠETŘENÍ PRSOU NA MAMOGRAFU?

(24. června 2022)

Rakovina prsu se vyskytuje u žen jako nejčastější zhoubný nádor. Zdravotník Vít Samek si na vlastní prsa vyzkouší ultrazvuk, ale protože tu jde především o ženy, další vyšetření za Víta přebere jeho kamarádka, která už podstoupila gynekologickou prohlídku.

Stránku můžete ....navšítivit zde.

 

 

GYNEKOLOGICKÉ VYŠETŘENÍ?

(10. června 2022)

Co všechno zahrnuje gynekologická prohlídka a co by na ní nemělo nikdy chybět? Podívejte se, jaké to je, když se na vyšetření nemusíte cítit nepříjemně a když vám lékař všechno vysvětlí. Preventivní gynekologické vyšetření provedl MUDr. Michal Zikán v Nemocnici Na Bulovce.

Stránku můžete ....navšítivit zde.

 

 

6 DŮVODŮ, PROČ BYSTE MĚLY CHODIT BEZ PODPRSENKY

(Julie Dlouhá)

Některé ženy berou podprsenky jako ryze praktickou záležitost, jiné se v nákupu stále nových kousků přímo vyžívají. Někdo chodí ve sportovních, někdo v krajkových, a pro některé představuje tohle spodní prádlo jen společenskou nutnost.

Stránku můžete ....navšítivit zde.

 

 

 

JAK SE ZBAVIT PIGMENTOVÝCH SKVRN PO LÉTĚ?

(Pavla Drlíková)

Častým kožním problémem, který se může po létě objevit, jsou pigmentové skvrny. Jak s tmavými flíčky na pleti zatočit? Poradíme vám, které kosmetické přípravky na ně zabírají.  Touto větou začíná článek o odstranění flíčků v obličeji od sluníčka.  ...navštívit zde.

 

 

 

PROČ SE ŽENY V POSLEDNÍ DOBĚ PŘESTÁVAJÍ HOLIT?

(Lucie Maixnerová)

Holit či neholit, toť otázka. Kdy žena ještě dodržuje své rituály a kdy jí již přestanou bavit?   ...navštívit zde.  

 

 

 

8 CHYB, KTERÉ DĚLAJÍ ŽENY PŘI HOLENÍ KLÍNA

(Denisa Chňoupková)

Jestli pak víte jak se správně holit v místech klína?   ...navštívit zde.  

 

 

 

DESET KROKŮ K UMĚNÍ BÝT ŽENOU SEBEVĚDOMOU A KRÁSNOU

(Alice Kirš)

Alice Kirš v článku popisuje jak se naučit být sama sebou. Jak se má chovat sama k sobě, co si dopřát, ukázat že dosáhne toho co chce když o to opravdu stojí. A několik bodů které by měla každá žena pro sebe dělat.   ...navštívit zde.  

 

 

 

V ČESKU O ZMĚNU POHLAVÍ POŽÁDÁ 130 LIDÍ ROČNĚ, ŘEKL CHIRURG FRAJER

 

O změně pohlaví od začátku do  konce

Změna pohlaví v ČR

Podívat se na rozhovor plastického chirurga Lukáše Frajera s moderátorkou můžete  ...zde.

 

 

 

PŘEMĚN Z ŽENY NA MUŽE JE DVAKRÁT VÍCE

(Helena Havranová 20.12.2019)

Přestože pacientů, kteří se s transsexualitou léčí, je v porovnání s jinými diagnózami jen malý zlomek, za posledních sedm let jich výrazně přibylo. Podle sexuologů neroste ani tak počet lidí s poruchou pohlavní identity, jako spíš těch, kteří se i díky postojům společnosti rozhodnou začít léčit.  Celý článěk obsahje statistiku a stav změny pohlaví v ČR v roce 2019.   ...navštívit zde.  

 

 

ABY VÁM DŽÍNY DOBŘE PADLY

 

Velká část holek ale i žen má stále v oblibě šaty, sukně, kraťasy, kalhoty ale i džíny. I já mám v oblibě džíny. Ale každá máme různou postavu a tak které džíny si vlastně  vybrat aby nám sedli a také slušely. podívejte se které by byly pro vás  ..... více se dozvíte zde.

 

ZMĚNA POHLAVÍ JE DRAHÁ A BOLÍ ŘÍKÁ LENKA

   (Novinářka Eva Moniová)

Svou přeměnu v ženu včetně složité situace, ve které se se svými nejbližšími ocitla, popisuje trans žena Lenka na sociálních sítích. Zatím do své nové identity vložila desítky tisíc korun.   ..... více se dozvíte zde.

 

ZMĚNA POHLAVÍ A JEDNOTLIVÉ KROKY

   (prorfesor MUDr. Jiří Veselý CSc. )

Na internetu lze nalézt informace o změny pohlaví. Ať už v médiích či v blozích lidiček jenž si touto zkušeností již prošli. Jedním ze zajímavých poisů je od profesora Veselého.   ..... více se dozvíte zde.

 

ZMĚNA POHLAVÍ NENÍ ÚCHYLKA ANI NEMOC

( PLASTICKÝ CHIRURG LUKÁŠ FRAJER )

Dostávali autíčka a učili je „chlapské“ zábavě, ale oni toužili hrát si s panenkou a obléknout růžové šaty – anebo přesně naopak. Takový je život transsexuálů, lidí, kteří se narodili ve špatném těle. Jak probíhá proces proměny pohlaví? Specialistou na to je plastický chirurg Lukáš Frajer.  ..... více se dozvíte zde.

 

PŘED TRANSEXUÁLY HLUBOCE SMEKÁM

(PLASTICKÝ CHIRURG LUKÁŠ FRAJER)

Velmi zajímavý článek na stránkách lidovky.cz plastiský chirurg popisuje o pojmech, o komisi a operaci. Podívejte se na jeho spověď zde na tomto odkazu    ...více se dozvíte zde.

 

TVÁŘ JAKO ODRAZ ZDRAVÍ

( CO PROZRAZUJÍ VADY NA KRÁSE? )

Podle nejrůznějších bolestí, nevolnosti, horečky, změny tlaku a podobně, většinou sami rozeznáte typické zdravotní potíže. Řada z nich se ale dlouho neprojevuje anebo se ukáže na zcela nečekaném místě – například na obličeji. Víte, co může značit změna barvy pleti nebo zčervenalý nos? ......více se dozvíte zde.

 

TVAR OBLIČEJE

Tvar obličeje určuje základní povahové rysy i postupný charakterový vývoj člověka. Vícero rysů obličeje nám dokáži proszradit to co sami nechceme říci. Jestli se hcete o tomto dozvědět více, tak můžete stránku ...navštívit zde.

 

CO HROZÍ PŘI NELÉČENÍ KŘEČOVÝCH ŽIL ?

Pár modrých pavučinek nebo metliček jistě není nic hrozného.  Stačí si ale počkat - a z estetické drobnosti může vzniknout vážný problém. Nečekejte na to a potíže řešte, dokud jsou malé.  Hormonální terapie umí i v tomto směru potrápit. Mohu doporučit tento článek ...navštívit zde.

 

MÁTE MUŽSKÝ NEBO ŽENSKÝ MOZEK?

Na internetu je hodně různých babských povídaček jenž pobaví ale hodnotu nemjí žádnou. Některé však nejsou k pobavení ale jsou zase velmi poučné. Dnes jsem náhoud našla stránku se zajímavým testováním vašeho uvažování. hi hi hi. Je jasné že lidský mozek ženy a muže se při uvažování liší. A tak si dal někdo tu práci a sepsal takový malý zajímavý test,jenž říká kdo má mužský a ženský mozek.. hi hi hi Zkuste si tento test také udělat a zjistíte jak jste dopadli. Ale berte to s velkým nadhledem =:c)  ...navštívit zde.

 

KREVNÍ SKUPINA OVLIVŇUJE ZPŮSOB ŽIVOTA

O krevních skupinách jsme nejen od lékařů a ve školách již slyšeli nějaké ty zajímavé informace. Ale co ještě dalšího by taková krevní skupina mohla pro člověka znamenat. Znamenat v rámci osobnosti, stresu ale i na takovém přibírání na váze. ...navštívit zde.

 

NEMOCNÁ ŠTÍTNÁ ŽLÁZA MŮŽE ZKOMPLIKOVAT HUBNUTÍ

Autor článku: Jana H. 27.1.2020  zdroj: vitalitis.cz

Občas máme tendenci soudit lidi až příliš rychle. Když na ulici vidíme někoho se zjevnou nadváhou, rádi si říkáme, že tento člověk jistě nemá žádnou sebereflexi a celý den se jen cpe dorty. Bohužel často nám nedochází, že na vině přibírání nemusí být jen nestřídmý životní styl, ale také vážná choroba.

Pro toho, kdo trpí sníženou funkcí štítné žlázy, je cesta za štíhlým tělem a dobrou kondicí o poznání náročnější. A nejde jen o problémy s váhou, překážkou mohou být i další příznaky. Trpíte-li potížemi se štítnou žlázou, je nutné k redukci hmotnosti přistupovat jinak a postupovat s ohledem na vaše omezení. Přesto to neznamená, že nikdy nedosáhnete své vysněné postavy. Naopak, jen je nutné vědět, jak na to.

Zatímco hyperfunkce, tedy zvýšená činnost štítné žlázy, vede většinou k výraznému poklesu hmotnosti i přehnaně aktivnímu chování, hypofunkce znamená přesný opak. Bohužel právě druhá forma je výrazně častější, přičemž ohroženou skupinou jsou hlavně ženy. Nejčastěji tyto problémy propukají v pozdějším věku vlivem hormonálních změn během menopauzy.  V roce 2015 bylo v našich laboratořích provedeno více než 400 tisíc vyšetření štítné žlázy a téměř 300 tisíc z nich bylo provedeno právě u žen.

Co je štítná žláza?

Tento malý orgán se nachází v oblasti hrtanu na přední straně krku a jeho hlavním úkolem je produkce hormonů, které mimo jiné zodpovídají za optimální rychlost metabolismu. Právě štítná žláza se významně podílí na využití energie a na ukládaní přebytků do tukových zásob. Množství hormonů má vliv i na to, jak dobře vaše tělo spaluje nehledě na vyvinutou aktivitu. Hubnutí je se špatně fungující štítnou žlázou skutečně velký oříšek.

Když nefunguje dostatečně

Jako hypotyreóza se označuje hypofunkce neboli snížená funkce štítné žlázy. Štítná žláza tehdy produkuje méně hormonů než je norma. Znatelnější problémy s váhou se projevují až v pozdější fázi, když je problém dlouhodobě neléčený. I proto se tedy vyplatí pečlivě sledovat své tělo a včas odhalit možné projevy:

 • menší výkonnost a častá únava
 • zažívací problémy
 • suchá kůže
 • lámavost nehtů, padání vlasů
 • problémy s váhou

Když je problém opačný

Opačná situace, kdy je štítná žláza až příliš aktivní, je méně častá. Přespříliš aktivní štítná žláza produkuje nadměrně hormonů, což se projevuje rychlým metabolismem a spolu s tím úbytkem hmotnosti. Zní to možná na první pohled dobře, ale logicky to také není zdravé. Mezi další nepříjemné projevy patří zejména bušení srdce, neklid, podrážděnost a nesnášenlivost teplo.

Jak situaci řešit?

Poruchu sami neodhalíte, diagnózu stanoví jedině lékař. V případě, že se problém potvrdí, pravděpodobně vám předepíše takzvané betablokátory. Měli byste také uvažovat nad možnou příčinou. Na vině může být třeba braní hormonální antikoncepce, ale i stres či jiné nedostatky v životním stylu.

Léčbu můžete podpořit také svépomocí. Poruchy štítné žlázy jsou spojované také s nedostatkem jódu, proto obohaťte jídelníček o jodidovanou sůl, mořské plody či minerální vody. Nápomocná bývá také hormonální jóga.

Jde zhubnout?

Jakmile se začne váš problém řešit, můžete začít přemýšlet i nad případnou redukcí hmotnosti. Samotná léčby by měla přispět k tomu, aby vám to šlo lépe. Vhodné je dodržet ale i další pravidla.

 • Omezte některé druhy košťálové zeleniny (květák, brokolice, kapusta, kedlubna, ředkvičky a zelí), které obsahují strumigeny, látky bránící štítné žláze využití a hromadění jódu.
 • Dále do svého jídelníčku zařaďte ořechy, listovou zeleninu, semínka a kořenovou zeleninu.
 • Pro hubnutí při snížené funkci štítné žlázy je nutné omezit tuky, především ty živočišné.
 • Používejte co nejvíce stimulujícího koření do pokrmů jako je zázvor, kurkuma a česnek.
 • Vybírejte potraviny s nízkým glykemickým indexem, které uvolňují glukózu postupně do krve a zabraní výkyvům hladu a návalům chutí na sladké.

 

Poznámka serveru  vitalitis.cz

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

 

ŠPATNOU FUNKCI ŠTÍTNÉ ŽLÁZY POZNÁTE SNADNO

O zdravotním stavu štítné žlázy jsem se i ostatní dozvěděly jak při tranzici tak i někteří v průběhu života. Ale jak vlastně něco takového poznáme? Jeden článek zajímavě poukazuje na tuto problematiku. Podívejte se sami s čím vším se kvůli štítné žláze můžete setkat. ...navštívit zde.

 

SCHOPNOST DOSÁHNOUT ORGASMU LZE POZNAT I Z CHŮZE

Zajímavý článek o tom jestli je poznat z chůze ženu která je schopna orgasmu. A proč ženy vlastně mají či nemají orgasmus v různých situacích.  ...navštívit zde.

 

 

ZMĚNA POHLAVÍ MALE to FEMALE V ČESKÉ REPUBLICE

Krátká zpověď jedné slečny jenž jse narodila jako chlapec a i tak vypadala jako dívka. Její životní příběh i s postupem přeměny.

Změna pohlaví v ČR

 

ZMĚNA POHLAVÍ FEMALE to MALE V ČESKÉ REPUBLICE

Krátká zpověď jednoho chlapce jenž se narodil jako děvče. Krátký popis lékařů co jej čekalo v průběhu přeměny

Změna pohlaví v ČR

 

 

POTOPA SVĚTA - COJE PRAVDA A CO NE

Biblický příběh potopy světa o Noemovi ja běžně podávaná informace i na školách. Ale jaká je skutečnost? Je tak trochu jíná a vznikla zcela v jiném období. Celosvětová potopa z různých kultůr může popisovat různé potopy na jejich základě vznikli jejich příběhy. A jak je to s tou naší potopou z Bible?   Můžete porovnat níže.

WWW-Link - Ceska literatura (Potopa světa v mytologiích různých starověkých civilizací   ...navštívit zde

WWW-Link - Prima zoom (Historie potopy světa)  ...navštívit zde

WWW-Link - Malinový svět (Epos o Gilgamešovi)   ...navštívit zde

WWW-Link - Bible Net (Genesis)   ...navštívit zde

 

A ŽILA SAMA ŠŤASTNĚ AŽ DO SMRTI

(Párování přeceňujeme říká psycholog)

Jaké to je žít v partnerském vztahu a následně mít děti či žít zcela singl. Vše má své pro i proti. A každý na to z nás má svůj názor. Ale jaké to je sa na tuto zajímavost podívat ze shora a porovnat něco takového. O něčem takovém se píše ve článku "A žila sama šťastně až do smrti". Tento článek si můžete přečíst ....zde.

 

ŽENSKÉ POHLAVÍ POD LUPOU

Hledaly jste informace o pohlavních ženských orgánech? Na stránkách www.kalisek.cz je hezký jenoduchý popis jejich jednotlivých částí.

Mohu doporučit:      "Ženské pohlaví pod lupou"  navštívit ....zde.

 

RODNÉ ČÍSLO

Všechny jenž nakonec podstoupíme SRS nám bude přiděleno nové ženské rodné číslo. Nikdo znás nyní nemůže zcela jistě říci jak by mělo vypadat. Přesto je zde možnost si vyzkoušet vytvoření takového to ženského rodného čísla. Jaké bych asi tak mohla mít nové rodné číslo? Nezapomeňme však na jednu důležitou věc. Pořadové číslo jenž nyní máme uvedeno v nynějším mužském tvaru určuje jako kolikáté dítě se v daném dni narodilo. Tato čísla jsou rozdělena. Sudá čísla jsou určena pro dívky a lichá čísla pro chlapce).

Generátor rodných čísel má možnost nám sice vygenerovat rodné číslo i s nastavením "Pohlaví žena". Ale není zde známo jako kolikátá dívka by jste se narodila v daném dni vašeho narození. A tak nemůžeme tímto spůsobem zjistit skutečné budoucí ženské rodné číslo jenž nám po operaci SRS bude přiděleno, ponevadž se změní pořadové číslo z chlapeckého na dívčí. (sudé liché)

Odkaz:  ....zde (vygenerovat ženské rodné číslo)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ČESKÝ STATISTICKÝ ÚŘAD - GENDER: ZÁKLADNÍ POJMY

Netušila jsem že naleznu i na stránkách českého statistického úřadu celkem rozsáhlý článek o genderové společnosti. Pojednává se zde o některých základních pojmech o genderu z pohedu státní správy. Vzhledem k tomu že je článek dlouhý tak zde dám pouze odkaz na stránku statistického úřadu.

Odkaz na článek "Gender-základní pojmy" :      ...zde WWW-Link

 

 

BIOCHEMIE - CENY ROZBORU KRVE (HORMONY)

Naši sexuologové a endokrinologové nám podle potřeby nechají udělat odběr a rozbor krve. Nechť to je již na různé hormony. Zajímala jsem se kolik by mne stál takový rozbor krve, jenž bych si chtěla nechat udělat soukromě. Začala jsem tedy hledat Biochemii. A byla jsem překvapená cenami. Co odběrové centrum to jiná cena.

Samozřejmě je pak nejlepší si vyhledat odběrové centrum ve vašem nejbližším okolí. Tady je pár příkladů na různé ceníky:

 

SYNLAB

EUC klinika

PKBH

SPEA

MEDEOR LABORATORE

UVN

IMALAB

AESKULAB

NEMOCNICE PRIBRAM

 

A dalo by se pokračovat ve vyhledávání dalších z celé naší zemičky =:c)

 

 

DIAGNÓZA - JAKOU MÁTE DIAGNÓZU ?

Díval se někdo z vás ns lékařskou diagnózu když jste odcházeli od lékaře s nějakou lékařskou zprávou na nějaké vyšetření třeba do nemocnice a nevěděli jste co to znamená? Až už jde o kašel a angínu až po zlomenou nohu nebo otřes mozku.

 

 

 • Můžete zadat a dozvědět se co vlastně ona diagnóza na oné lékařské zprávě znamená:

https://www.ordinace.cz/kody-diagnoz/

 

 • Co se týče diagnóz v "F" 00 až 99, tak se můžete podívat zde:

https://wikisofia.cz/wiki/22._Struktura_Mezin%C3%A1rodn%C3%AD_klasifikace_nemoc%C3%AD_(%C4%8D%C3%A1st_%E2%80%9EF%E2%80%9C_Du%C5%A1evn%C3%AD_poruchy_a_poruchy_chov%C3%A1n%C3%AD)

 

 

ŽIVOTNÍ BODY

Když si pročítám různé blogy tak nacházím spoustu zajímavostí. Některé jsou dobré k zamyšlení, další jsou dobré k přidání si dalších znalostí ...atd.

Ale jestli mne něco zaujalo z toho nejvíce, tak to jsou pravidla od Terezky. Netušila jsem že se s něčím takovým setkám. V tomto případě jde o body které říkají jaký má mít člověk pohled na svět. Samozřejmě tím krásnějším pohledem. Je to něco o čem si myslím že by to mělo vědět co nejvíce holek. Dává to člověku více než pouhou psychyckou podporu.

 

 

1. Mám skvělou startovní čáru. A vy taky
2. Bořím stereotypy.
3. Jsem svá a nestydím se za to.
4. Jsem pracovitá.
5. Nepochybuju o tom, že se mi bude dařit.
6. Znám své životní priority.
7. Nevzdávám se při prvním, druhém, ani stém neúspěchu.
8. Nečekám na až...
9. Netlačím řeku. Teče sama.
10. Sdílím, na čem pracuju.
11. Obklopuju se lidmi, kteří mě netahají dolů.
12. Jdu s kůží na trh.
13 Odstřihávám věci, které mě brzdí.

 

(Zdroj: http://www.otereze.cz)

 

Blogerka Veronika Hurdová sepsala do několika výše uvedených bodů, čemu vděčí za svůj úspěch. Myslím, že to platí do posledního puntíku u kterékoliv lidské činnosti, do které se pustíme. Včetně přeměny.

Vím to, protože mi také dlouho trvalo, než jsem pochopila, že k tomu, abych dosáhla svého vysněného cíle potřebuji splnit všechny body. Všechny!

Je na každém z nás, jak se k tomu postavíme a jakými lidmi se obklopíme...

Nenechme se tahat dolů.

Stejně z tebe nikdy nebude ženská!

Podívej se, jak vypadáš. Ty jsi snad spadl z višně!

To musíš kvůli tomu lízt v ženských šatech mezi lidi? Že se nestydíš!

Máš zapotřebí takhle se ukazovat světu?

Ty si jako myslíš, že budeš mít po přeměně chlapa?

Bude z tebe jen zmrzačená troska.

Přeměna nemá smysl...

Lidi, kteří mi to říkají, jsem buď odstřihla nebo se s nimi o přeměně nebavím.

Oni mají svoji pravdu. Ale i kdyby měli tu nejpravdovatější pravdu světa, nedám na ně.

Naopak se obklopuju lidmi, kteří mě podporují, aktivně se zajímají o to, co dělám, snaží se mi pomoct.

Tip: Nedejte na ty kadimúry, co se vás snaží od přeměny odradit. Většina z nich nikdy jít do přeměny ani nezkusila. A pokud podporující lidi nemáte ve svém okolí, přihlašte se do nějaké skupiny na FB, nebo se scházejte s lidmi, o kterých víte, že jste na stejné notě. Jako já mějte kolem sebe kamarády, kteří prošli nebo procházejí přeměnou a dají vám nový vhled ve chvílích, kdy si nevíte rady nebo potřebujete podpořit při těžkém kroku.

(Zdroj: http://www.otereze.cz)

 

 

ÚPRAVA STYDKÝCH PYSKŮ A VAGÍNY NEJEN PRO MtF PO OPERACI

 

Jestli jste si pročítali jiné blogy holek, tak již víte že jsou holky po operaci (SRS) jak spokojené tak i nespokojené s úrovní vykonaného plastického zákroku. Lze se dočíst v malé míře i o dvou možnostech úpravy takovéto nedokonalosti. Nejsem si teďka vědoma že bych někde četla článek na nějakém blogu který by se výhradně zabýval pojmy "Labioplastika" nebo "Vygínoplastika".

UPOZORNĚNÍ:

 • Nezapomínejme však že chirurgové jenž provádí SRS jsou lékaři kteří ví jak správně provést pozdější případné estetické úpravy po SRS (Labioplastika, Vaginoplastika). Znají své jednotlivé postupy při operaci a tak přesně ví jak danou situaci řešit. Proto je důležité takovoou to situaci řešit nejdříve s tímto chirurgem který prováděl Vaši SRS.
 • Nezapomínějme si uvědomit že ne vše a vždy je zdarma. Je důležité se vždy informovat o cenách za úkon, ať pak nedojde k nečekanému překvapení.
 • U cis žen je již situace jiná a tak řádky níže jsou určeny spíše pro ně.

 

 

  Obr. Labioplastika: MUDr. Pavel Giebel

 

 

 Obr. Labioplastika: Essur Clinic

 

     Obr. Vaginoplastika: Arte Clinic

 

Labioplastika ve zkratce znamená úprava stydkých pyskú. A Vaginoplastika se zabývá ve zkratace  úpravou vagíny a hrázky. Je celkem hodně klinik a nemocnic v této malé zemičce jenž provádí tyto úkony. Patří mezi ně například "Medinel - centrum plastické chirurgie" či mezi další je "Asklepion - institut klinické a estetické medicíny". Samozřejmě je lepší si vyhledat a vybrat pro každou z vás tu nejlepší, pokavaď si myslíte že to potřebujete využít.

Jestli vás budou zajímat další inofrmace o vagíně, tak se podívejte na článek "Milujeme svou vagínu" na stránkách blogu "O tereze". Mohu jen doporučit. =:c)

 

 

RORSCHACHŮV TEST U PSYCHOLOGA

Když jsem byla kvůli sepsání závěrečné psychologické zprávy mé tranzice pro odbornou komisi MZČR. Takjednou z částí testů byl Rozsachův test. A jelikož nevím jak dlouho bude tato stránka existovat, tak ji uvádím níže.

 

Rorschachův test si sami nevyhodnotíte. Ve své praxi jej využívají psychologové s patřičným výcvikem, kteří navíc hodnotí nejen to, co v dané konkrétní skvrně vidíte, ale také jak dlouho vám reakce trvá, jak s testovací kartou pracujete a podobně. Znalost možných významů skvrn navíc může výsledky testu zkreslovat, proto je jen na vás, zda se s ním chcete seznámit.

 

Oblíbené odpovědi: motýl (29 %), netopýr (53 %), můra; první karta testujícímu napoví, jak si testovaný vede s novými stresujícími úkoly, především s ohledem na to, jak s kartou zachází a jak rychle odpovídá.

 

Oblíbené odpovědi: dva lidé, čtyřnohé zvíře (34 %), pes, slon, medvěd (50 %); rudé části karty testovaní často vnímají jako krev; reakce na ně napoví, jak testovaný zvládá pocity spojené s hněvem či fyzickým ublížením. Karta také často vyvolává řadu sexuálně orientovaných odpovědí.

 

Oblíbené odpovědi: dva lidé, lidské postavy (72 %); karta většinou vyvolá představu dvou lidí ve vzájemné interakci. Testujícímu napoví, jak testovaný zvládá sociální kontakt s ostatními lidmi.

 

Oblíbené odpovědi: zvířecí kůže (46 %); tmavé a stínové části karty vyvolávají u testovaného pocity spojované s depresí a obtížemi; zvířecí či lidský prvek na této kartě většinou vnímá jako mužský a reakce na kartu vypovídá, jak testovaný přijímá mužskou autoritu. Kartě se také přezdívá „Karta otce“.

 

Oblíbené odpovědi: netopýr (40 %), motýl (48 %), můra; karta bez větších háčků a skrytých významů, slouží k uklidnění po předchozích složitých kartách; je na ní dobře vidět standardní a přímá reakce testovaného.

 

Oblíbené odpovědi: zvířecí kůže (46 %); u této karty se nejčastěji objevuje v odpovědích sexuální kontext; je spojována s osobní blízkostí s druhým člověkem.

 

Oblíbené odpovědi: lidské hlavy (46 %), tváře; karta spojovaná s ženskostí a mateřstvím; obtíže v odpovědi mohou poukazovat na problémy týkající se žen v životě testovaného. Centrální motiv karty bývá často označován jako vagina.

 

Oblíbené odpovědi: čtyřnohé zvíře (93 %); další zklidňující karta, přinášející však nové výzvy – jde o první obraz s několika barvami. Obtíže s odpovědí mohou poukazovat na nelibost testovaného řešit komplexní nebo příliš emocionální situace.

 

Oblíbené odpovědi: člověk; nejasná forma a rozpitost dává této kartě spíše vágní význam; Má--li testovaný obtíže s odpovědí, poukazuje to na problém se zpracováním nestrukturovaných informací či s nejasným zadáním.

 

Oblíbené odpovědi: krab, pavouk (37 %), králičí hlava (31 %), housenky, červy, hadi (28 %); obecně pozitivně vnímaná karta; problém s ní mají ti testovaní, kteří se necítí dobře pod vlivem příliš mnoha stimulů a vnějších vlivů.

 

Poznámka:

Psychologických testů je více druhů a pro více směrů. Nechť jde o profesní, osobnostní, partnerské, duševních poruch a mnoho dalších. Na internetu lze nalézt více poskytovatelů psychologických testů. Přesto dle všeho mezi nejlepší onlline psychotesty patří "Psychologie PSYX.CZ"


Webové stránky zdarma

Nepřihlášený