OPERACE - Změna pohlaví

Již před začátkem hormonální terapie jsem se zajímala o to co mne čeká. Jak vše probíhá u psychologa, sexuologa, průběh hormonální terapie, právní stránky nejen při změně křestního jména a příjmení, roční test žití v dané roli, rozhodující komise ale i operace. Přesto že operace je ten poslední den ve špatném těle, tak jsem na toto téma toho moc nenašla. Alespoň to co jsem chtěla já sama vědět. Musela jsem se tedy pročítat profily jednotlilvých holek.

 

Mají na svých blozích napsán svůj příběh ze dne operace. Co je zapotřebí sebou si vzít a samotný průběh celé oné návštěvy nemocnice. Některé inofrmace lze nalézt bez jakýchkoli potíží a jiné se musí složitě dohledávat. Proto jsem se rozhodla vám to trochu zjednodušit. A zde dát nějaké ty odkazy na konkrétní stránky kde jsou napsány ony jednotlivé příběhy z operací. Postupně budu do tabulky doplňovat další odkazy na blogy jenž se mi podaří dohledat.

 

Příběhy holek jsou rozsáhlé a proto je lepší sem napsat pouze odkaz na konkrétní stránky, aby jste si je mohly pročíst. Přidala jsem i další zajímavé odkazy.

 

 

 

Název blogu/stránek Název článku Odkaz - původní Odkaz - funkční
       
Aniniin blogový svět Motolská sága www-Link www-Link
O Tereze a o Tomovi Seznam věcí do nemocnice www-Link www-Link
O Tereze a o Tomovi Od 0 dne do 6 dne www-Link www-Link
Translidé Orchidektomie na bulovce   www-Link
Transsexualita Výbava k operaci   www-Link
Lucka a Niki Operace pohlaví I  - na Fifejdách Ostrava www-Link www-Link
Lucka a Niki Operace pohlaví II  - na Fifejdách Ostrava www-Link www-Link
Lucka a Niki Po operaci - Gynekolog 1 chodit k němu či ne www-Link www-Link
Lucka a Niki Po operaci - Gynekolog 2 (foto: Ostrava, Praha) www-Link www-Link
Lucka a Niki Ještě něco o SRS a neovagíně www-Link www-Link
Markétčina blogískověc Živě z motolské vlny   www-Link
Markétčina blogískověc Zpátky na motolské vlně   www-Link
Slečna Legenda Fifejdská   www-Link
Neznámá Peritoneální protahovací vaginoplastika (Bělehrad)   www-Link

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jednou se i já stanu součástí takovéhoto příběhu v nemocnici. Ještě si musím počkat než dojde na tento snový den. Přesto se již na to velmi těším dnes. Po přečtení pár příběhů holek vím že i já přidám svůj příběh  =:c)

 

Pohled z druhé strany

Tyto příběhy jsou z pohledu těch jenž tuto operaci již podstoupili. Ale jak to vypadá z té druhé strány. Tedy ze strany lékařů. Čemu všemu musí čelit? Že tu často mluvím o blogu Terezky. Našla jsem u ní jeden článek který obsahuje jeden zajímavý odkaz na tento pohled. Ale je bohužel nefunkční. Proto jsem ho dohledala. Má to celkem dlouhý název a jmenuje se to "Chirurgická konverze pohlaví u 85 transsexuálních osob". Je tam celkem dobře popsán postup operace. Je to ale napsáno v odborných výrazech.

Pokavaď by se to někomu nechtělo číst a raději by něco takového viděl přímo, tak se můžete podívat na odkazy níže. Nalezla jsem nejedno takové video na internetu. A je opravdu jen pro ty jimž se nedělá špatně na něco takového se dívat. Předkládám že to opravdu není pro mladistvé. << VIDEO OPERACE MTF (Fakultní nemocnice u sv. Anny_Brno, Klinika plastické a estetické chirurgie) - potvrzuji že mi je 18+ >> a i s animací jednotlivých kroků operativních postupů je vidět na dalším videu << VIDEO OPERACE MTF (Surgeryinmotion - Universitet Tubingen_ Eberhard Karls) - potvrzuji že mi je 18+ >>

 

 

Co byjste měli vědět, pokud uvažujete o změně pohlaví

Prof. MUDr. Jiří Veselý, CSc, certifikovaný plastický chirurg a přednosta Kliniky plastické a estetické chirurgie FN u sv. Anny v Brně,  během své 34 leté praxe vyhledávaným mezi pacienty, kteří řešili přeměnu pohlaví nejen v Čechách, ale i v zahraničí. Ročně jej kvůli takovému typu operací vyhledá asi 20 - 30 pacientů. Čím vším si pacienti procházejí před samotnou přeměnou? Jak dlouho trvá, než je z ženy muž a naopak? Vysvětlují odpovědi na položené otázky které můžete ....shlédnout zde.

 

Rekonstrukce vagíny při změně pohlaví

 vysvětlení v jednom videu od prof. MUDr. Jiří Veselý CSc můžete .... shlédnout zde.

 

Chirurgická konverze u transsexuallismu

Významnou etapou komplexní péče o transsexuální osoby je chirurgická konverze pohlaví. Systematický rozvoj rekonstrukční chirurgie genitálu a uretry zaměřený na chirurgickou konverzi pohlaví - tomuto  tématu se věnuje chirurg z Urologické kliniky UK v Praze, doc. MUDr. Ladislav Jarolím, CSc.  Dokument o chirurgické změně pohlaví můžete  ....shlédnout zde.

 

 

 

Dalo by se říci že si stačí brát nějaké ty hormony a pak skočit do nějaké nemocnice a za pár dní si jdu pro novou občanku s novým jménem a novým rodným číslem. až tak jednoduše to nefunguje.

Proto chci vědět co vše mne čeká a nemine, co budu a nebudu potřebovat..atd. Tak se snažím dohledávat co nejvíce informací abych na něco nezapomněla a pak toho nelitovala. Ale nechci se kvůli tomu stát medičkou. =:c)

 

 


 

Peritoneální protahovací vaginoplastika (SRS)

(Peritonel pull-through vaginoplasty)

 

Trochu jiný způsob chirurgického zákroku než ten který známe.

Peritoneální protahovací vaginoplastika neboli peritoneální vaginoplastika je nové řešení transgenderové chirurgie založené na gynekologickém výkonu zvaném Davydovův postup. Davydovův postup, který byl poprvé popsán v ruské literatuře, používá břišní (peritoneální) výstelku k vytvoření neo-pochvy u žen narozených bez vaginálního kanálu.

Nedávnou modifikací bylo přizpůsobení techniky pro vytvoření neo-pochvy u transgender žen. Peritoneální vaginoplastika má řadu potenciálních výhod

 

Mnohem více důležitých, rozsáhlých a plnohodnotných informací k tomuto článku najdete ...zde.   (2020 Září)

 

 

 

 

Komentáře

Admin: budu mazat jakékoliv kometáře jenž jsou rasově nenávistné, spamové, urážlivé a porušující zákony ČR.

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky

Je-li dnes středa, co bude zítra?

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený