Neúspěch výuky hlasu MtF

 

NEÚSPĚCH VÝUKY HLASU MtF

 

 

Může dojít k situaci kdy žádné hlasové cvičení nepomůže i přes veškerou snahu. Hlas je něco co nás hodnotí jako ženu. Samozřejmě biologické ženy mají různou výšku tónu a barvu hlasu. Ale taková ta nejnižší hranice frekvence ženského hlasu by měla být znát zcela určitě vždy. Nic méně jak se k něčemu takovému dostat? Existuje zde ještě jedna šance která může tuto situaci zvrátit k lepšímu.

Touto možností je několik způsobů operace hlasivek. Mezi ně můžeme zařadit typ operace pod názvem “Thyreoplastika typu IV”, dále Wendlerův postup” a třetí se jmenuje “VFSRAC”. Operace “Thyreoplastika spočívá v sešitý chrupavek, Wendlerův postup využívá sešití hlasivek a VFSRAC je trochu podobná Wendlerovu postupu s tím rozdílem že se odebírají na hlasivkách ještě části z tkání a následně se hlasivky sešijí. U jakékoliv operace existují nějaká rizika. Nechť již při operaci tak i po operaci. Ale v tomto případě spíše o banality.

V naší malé zemičce se zatím používají Thyreoplastika typu IV a také Wendlerův postup. Metoda VFSRAC se bohužel provádí v korejském Soulu.

Na koho se obrátit? Jsou zde dvě možnosti. Jako první mohu zmínit pana doktora Viktora Chroboka i s jeho týmem z Hradce Králové a jako druhého pana doktora Miachala Zábrodského z Prahy.

Z několika stran jsem zaslechla jméno “Chrobok”. A následně nečekaně mi můj sexuolog tohoto chirurga přímo doporučil. Jde prý o jednoho z nějlepších chirurgů zabývající se chirurgickým zákrokem zvýšení frekvence hlasu..

 

Prof. MUDr. Viktor Chrobok, CSc., Ph.D. – narozen 1964. Prof. (2007), MUDr., CSc. Specialista na ORL (Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku, Pardubická krajská nemocnice). Od roku 2010 přednostou Kliniky ORL (ušní, nosní a krční) LF UK a FN v Hradci Králové. Používá Thyreoplastiku typu IV a Wendlerův postup.

  • email: viktor.chrobok@fnhk.cz
  • telefon: +420 495 833 258 (objednání se k vyšetření v „kartotéka“)
  • adresa: Fakultní nemocnice, Sokolská 581, Hradec Králové, 500 05

 

 

 

 

Chirurg: MUDr. Michal Zábrodský – narozen 10. 5. 1974, vedoucí lékař, Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku 1. LF UK ve společnosti Fakultní nemocnice v Motole. Odborné vzdělání: 1992-1999 – 1.LF UK v Praze, 2001 – atestace 1.stupně v oboru Otorhinolaryngologie, 2006 – evropská atestace v oboru Otorhinolaryngologie od 2007 – odborný asistent ORL kliniky (školský úvazek při 1.LF UK). Používá Thyreoplastiku typu IV

Email: michal.zabrodsky@fnmotol.cz

Tel: (+420) 224 434 357, (+420) 224 434 301 (raději volat, případně zkoušet později. Chirurg zrovna může operovat)

FAX: 224 434 319

 

 

VFSRAC – Zkrácení hlasové rýhy a zpětné přemístění přední komisury (VFSRAC) od Yeson Voice Center je nyní celosvětově známé jako nejbezpečnější a nejúčinnější způsob feminizace vlastního hlasu. Yesonův VFSRAC se odlišuje od všech ostatních známých chirurgických technik zaměřených na dosažení feminizace hlasu díky svému detailu drasticky odlišnému chirurgickému konceptu a postupu ve srovnání se všemi ostatními dnes praktikovanými operacemi hlasové feminizace.

 

YESON Voice center

  • Adresa: 773, Samseong-ro, Gangnam-gu, Seoul, Republic of Korea (New version) (maps)
  • Adresa: Cheongdam-dong 6-12, Gangnam-gu, Seoul, Republic of Korea (Former version)
  • Telefon: +82-2-3444-0559 / FAX: +82-2-3444-0538
  • www: us.yesonvc.com/

 

 

Důležité články týkajících se těchto operačních možností naleznete na ůvodním popisu operací pod názvem > "Ženský hlas (chirurgická úprava hlasivek)", následně na jednotlivé druhy operací. stránky naleznete na těchto adresách : >  Wendlerův postup, >Thyreoplastika typu IV a >VFSRAC.

 

Další informace jenž se mi podařilo získat:

 

Hlasivkový výlet do Hradce k Viktorovi

Jaká je cena operace hlasivek?

 

 


Webové stránky zdarma

Nepřihlášený