Hormony

HORMONY

Asi to bude pro všechny překvapení, ale dnes se nebudu zabývat hlubokým rozborem jednotlivých hormonů. V tomto směru nemám dostatek informací. Ale proč se chci o něčem takovém vlastně zmiňovat i ve stručném podání?

Několikrát v průběhu přeměny nás sexuolog pošle na rozbor krve kvůli hladinám hormonů jako takových. Sama jsem nevěděla co všechny ty položky představují jenž jsou uvedeny v poukazu pro rozbor krve. Nakonec jsem se tedy rozhodla si alespoň dohledat, k čemu jsou jednotlivé názvy na poukazu u nichž sexuolog potřebuje znát jejich hodnoty.

Zde je seznam položek:

Albumin:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Plazmatick%C3%A9_proteiny

SHBG:

http://www.vaselaboratore.cz/seznam-vysetreni/imunochemie/item/shbg-sexualni-hormony-vazajici-globulin

Testosteron:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Testosteron

Estrogen:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Estrogen

Estradiol:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Estradiol

Prolaktin:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Prolaktin

FSH:

http://www.vaselaboratore.cz/seznam-vysetreni/imunochemie/item/fsh-folikulostimulacni-hormon

LH:

http://pro.ivtimuno.com/stranky/luteinizacni-hormon-lh-a-vyuziti-jeho-stanoveni

 

 

Poznámka:

 

  • Lékař přidal dodatek se zkratkou   " FAI ". Ale co vlastně představuje těchto pár písmen? Kupodivu jde o pouhý poměr dvou veličin. Procentuální poměr mezi hodnotou testosteronu a SHBG. Menší vzoreček pro výpočet vypadá dle všeho takto: " FAI (%) = (TEST/SHBG)*100 ". Více najdete ...zde.

 

Velmi zajímavé a rozsáhlé články o hormonech ze zcela jiného úhlu pohledu pojednává blog "otereze.cz". Raději si vyhledejte i další její články například ve vyhledávači google.com. Blog Terezky mohu opravdu pouze doporučit =:c)

 


Webové stránky zdarma

Nepřihlášený