2023 ÚNOR

 

DOMÁCÍ REHABILITACE - III

Dnes mohu říci, že již postupně dopisuji poslední stránky knihy mého příběhu. Od operace to již za několik dní bude třetí měsíc od operace. Cítím se mnohem lépe. Chodit již mohu i bez bot s podpatky. Mohu tak dělat i delší kroky. již mne nic nebolí na tolik aby mne to nějakým způsoběm omezovalo. Stále tam ale nějaká ta měnší únava z fyzické činosti je znát. Sednout si mohu již rozmýšlení. A vložky spíše jen na dlouhé několikahodinové cesty vlakem nebo autobusem. Pří mé pooperační kontole u mého chirurga, jsem se dozvěděla že vše probíhá v pořádku. Vše se hojí bez výrazných komplikací. Samozřejmě nějaká ta lékařská zpráva mi od pana doktora zůstala v rukách. Příští kontrola za půl roku.  Domů jsem od pana doktora vrátila až mezi desátou a jedenáctou večer. Bohužel jsem na nádraží v Ostravě musela čekat o hodinu déle na další vlak. A při jednom přestupu další hodina na přípoj. Cestování je někdy boj s časem =:c)  A jak dál? Mohu s opatrností nastoupit do zaměstnání.

 

MATRIČNÍ ÚŘAD - II

( překvapení - rodné číslo  a  křestní jméno s příjmením )

Pomalu se blíží konec měsíce, a něčekaně jsem se dozvěděla že mám přijít navštívit matriční úřad. Už jsem věděla čeho se to může týkat. A tak jsem s nadšením navštívila kancelář matričního úřadu. Konkrétně kancelář rodných čísel. Mají to totiž velmi zajímavě rozdělené. Paní matrikářka nečekala a příjemně mi sdělila že mám již rodné číslo a s novým rodným listem u sebe připravené.

Čekala jsem že nové rodné číslo bude zcela jiné. Takové které by se nepodobalo mému původnímu. Ale chyba mého úsudku. V rodném čísle se změnila pouze dvě čísla. jedno v datumu a druhé za lomítkem. Příjemné překvapení. Velmi dobře se to pamatuje i bez učení nazpaměť. U datumu se přičítá číslo 50. A za lomítkem si nejsem sama jistá. Myslím že jde o pořadové číslo narozeného dítěte v konkrétním dni. Sudé číslo by asi mělo být pro dívky a liché pro chlapce.

Když již bylo vše potřebné vyřízené, tak mne paní matrikářka z rodných čísel poslala do jiné kanceláře kde se další , jiná paní matrikářka o mne postarala. Také příjemná paní matrikářka se mne zeptala, co si budu přát. Tak jsem jí vysvětlila, že chci provést změnu jména a příjmení. Přibližně stejný postup jsem si prošla jako u paní mtrikářky na rodných číslech.

Předložit občanský průkaz. potvrzení o ukončení léčby změny pohlaví od sexuologa a následně rukou vypsat žádost o změnu příjmení. Zatím se moc nezměnilo od rodného čísla. První křestní jméno si ponechávám. Změnou však byla dodatečná žádost o změnu druhého křestního jména. Jen další formulář na vyplnění žádosti. Samozřejmě se vyplňují různé osobní informace a nějaké ty podpisy na formulářích. Ale i zde mi milá paní matrikářka se vším pomohla a poradila. Došly jsme k situaci, kdy jsem se musela poprvé podepsat s novou identitou (jména, příjmení). Nikdy jsem se tak ještě nepodepsala, a měla jsem s tím celkem potíže. Jak vést ruku při psaní písmen jména, nějaký ten styl. Přiznám se, že si ten podpis budu muset procvičit a nebo nějak zkrátit. Musela jsem se stejně té situaci zasmát jako paní matrikářka. Údajně se s tím paní občas setkává, když u ní lidé žádají o změnu jména či příjmení.

Mé rodné město a jeho matričním úřadem se nachází zcela jinde. A tak tato žádost o změnu jmena a příjmení nějakou tu dobu může trvat. Odeslat poštou žádot na matriku v rosném městě. Než to tam oni připraví a vyřídí se zpátečním odesláním novéhjo rodného listu. Myslím si že by to ty dva týdny mohlo trvat. Česká pošta nepatří mezi ty nejrychlejší v evropské unii. Již mi zbývá pouze čekat.

 


Webové stránky zdarma

Nepřihlášený