2023 LEDEN

 

DOMÁCÍ REHABILITACE - II

Nyní utíká druhý měsíc od mého propuštění z nemocnice, a zdravotní stav se lepší. Tak rychlá únava jako před měsícem již není tak výrazná, a doma již nemusím tolik odpočívat. Přesto těžká, namahavá fyziická činnost nepřipadá do ůvahy. Na to je stále velmi brzy. Ono se říká, že zamestnání v kanceláři by se již mohlo vykonávat po měsící od operace - propuštění. A z mého hlediska si to nyní již také myslím. Ale asi jen na osm hodin denně. Je polovina měsíce a mohu již chodit. Bohužel bolesti mne omezují v délce kroku. Vypomohla jsem si botami na podpatcích. Mohu tak udělat delší krok, a nebolí mne to tolik. Komunikovala jsem s mým chirurgem o některých záležitostech ohledně rehabilitace. Byla jsem ujištěna že je vše v pořádku a musím být trpělivá. Mnoho věcí se stále hojí. Některé věci jenž se nezdají být v pořádku, tak ty se hojením zlepší a pak ustálí tak jak má být. V některých částech došlo k odlučování pokožky. Ale jde o již očekávanou událost chirurgem. Takže nějaký ten bílý malinkatý chuchvalec může být pravě ono. Stačí jej pouze opatrně odstranit.

Bohužel vložky mne neminuly. Sem tam občas nějaká kapka krve ukápla ale stále měně a pak už zmizela úplně. Ale jako hlavní pomocník jsem je používala pro sezení. Ať už doma nebo v autobusech či vlacích. Jsou takovým měkkým polštářem při sezení. Kruh na sezení již není třeba. Situace se pomalu zlepšuje. S botami na podpatcích si již mohu zajít na úředy, nakoupit či cokoliv jiného osobně vyřídit.

Nezapomínejme však na to, že u každé holky může být zdravotní stav zcela jiný. A tak můj příběh se může zcela lišit od jiných osobních prožitků.

 

MATRIČNÍ ÚŘAD -I

( Žádost o nové rodné číslo )

Jednou z důležitých činností byla jednodenní návštěva na matričním úředu. Kde jsem se dozvěděla jakým způsobem je možné zažádat o nové rodné číslo na Ministerstvu vnitra, a následně o změně  křestního jména a příjmení. Paní na rodných číslech si není zcela jistá, ale většinou takové věci trvají až dva a půl měsíce. Jen přeci oznámení pro pojišťovny, Správa Sociálního Zabezpečení, matriční úřad v rodném městě a další instituce tuto změnu musí  přijmout. Při oznámení mi matričním úřadem o dokončení změny rodného čísla, je nutné si co nejdřívě změnit jméno a příjmení. Pokud to je vaše přání. Z minula vím že to může trvat přibližně měsíc, maximálně měsíc a půl. Podle toho kde se co protáhne. Ne každý bydlí ve svém rodném městě. A také se tato nová informace musí dostat do databáze, na jejíž základě lze teprve zažádat o nový občanský průkaz. Vše nějakou tu dobu to trvá. A tak to chce vydržet.

Co jsem musela předložit. Určitě občanský průkaz a samozřejmě hlavně potvrzení od zdravotnického ústavu (sexuologa) že léčba změny pohlaví byla již ukončena. Což znamená v mém případě, prodělání operace SRS. Ale také samozřejmě rukou napsanou žádost o změnu rodného čísla.Třeba na to neexistuje formulář, nevím. S tím mi milá paní matrikářka pomohla. Zbývá si udělat nějakou tu kopii potvrzení pro nečekané události. Samozřejmě je nejlepší si nechat originál.

 

 


Webové stránky zdarma

Nepřihlášený