2022 KVĚTEN

 

U SEXUOLOGA PO NĚKOLIKA LETECH

 

 

Už je to nějaká doba, co jsem byla naposledy u svého sexuologa, spíše několik let. Celou tu dobu jsem s ním spíše byla v kontaktu v emailech nebo po telefonu. Dnes je květen 2022 a nastal tak čas kdy jsem se musela k němu vydat osobně. Existují věci jenž můžete řešit po telefonu a pomocí emailu, ale s některými je důležitá osobní návštěva v ordinaci. Chtěla jsem toho po něm trošku více.

Asi tak jako před lety jsem vlakem jela kolem pěti hodin. Po cestě jsou možná ještě dnes nějaké práce na trati, které velmi brzdily jízdu vlakem. Co k tomu říci, byla jsem z toho utahaná a frustrovaná. A každá cesta má svůj cíl, konec. Když jsem konečně procházela hlavní nádražní halou tak ze mne spadl takový ten stres z cesty. Konečně jsem věděla, co mohu a nemohu stihnout. S tramvají a pětiminutovou chůzí jsem se konečně dostala k budově ordinace. Byla jsem objednaná na půl desátou, ale do čekárny jsem přišla až v deset. Původně jsem totiž měla do Olomouce přijet ještě před devátou hodinou, ale přijela jsem kolem čtvrt na deset.

Jestli někdo chodí na nějaké ty kontroly k lékařům, tak se určitě nevyhnul hodinovým čekáním v čekárně. Tady platí to samé. Co si pamatuji, tek i přesto že jsem byla objednaná na nějaký ten čas, tak jsem čekala od jedné do tří hodin v čekárně. Je to po delší době na křesle opravdu dobré na spaní, což se mi už jednou málem stalo. Ale nedá se nic dělat, a musí se počkat na své jméno, které lékař vyřkne, když si někoho zve do své ordinace.

Když už jsem po dlouhé době zaslechla své jméno, tak jsem se unavená a rozlámaná ze sezení v křesla vydala za panem doktorem do jeho ordinace.

Jen jsem zavřela dveře a pan doktor mne velmi příjemně pozdravil, takovýn způsobem jaký jsem nečekala. Byla jsem překvapená, ale když jsem ho také pozdravila, tak byl na mou větu o tom že jsme se již neviděli několik let připraven mi říci, že to vůbec nevadí a že se známe několik let. Že nejsem někdo koho nikdy neviděl a má ho jen na papíru a v počítači. Díval se na mne s překvapením a úsměvem. Normálně bych to u někoho jiného asi brala jako že si ze mi v duchu směje. Ale u něj to tak nikdy nebylo, bylo to vždy upřímné, co si pamatuji.

Konečně jsem si mohla sednout a říci mu co vlastně potřebuji. Ale tak nějak mne zaskočil jeho dotazem jak se mám ..atd. Tak dozvěděl se takový ten zkrácený průběh mých zažitých událostí v průběhu několika těch let. Ale nakonec jsme začali mluvit o tom, kvůli čemu jsem k němu přijela. Nechává mi občas dělat rozbory krve, aby věděl, jak na tom jsem s hladinami hormonů. Vše nakonec vyšlo tak jak mělo. Ale něco i s dobrou zprávou, kdy se některé hodnoty ve výsledcích zlepšili.

V roce 2019 jsem dostala od komise MZČR rozhodnutí k operaci, ale platí pouze dva roky. Minulý rok mi jej prodloužili o necelý rok. A to vše kvůli covidu 19, který znemožnil plánované operace. Dnes jsem se s ním již musela domluvit na nové návštěvě komise MZČR, ta totiž jinak striktně neprodlužuje jejich rozhodnutí o operaci. Museli jsme řešit, kdy probíhají komise tento rok, kontování mého psychologa, jenž mi dělal závěrečnou zprávu pro komisi, ale i o vyjádření od sexuologa pro komisi. Bohužel po několika letech u psychologické zprávy již nelze jen přepsat datum a použít ji. Po tak dlouhé době jako u mne je nutné již opakovat psychologické vyšetření, aby psycholog mohl vydat platnou psychologickou zprávu pro komisi. V poslední době má tento psycholog plný kalendář, a tak nebude jednoduché mne včas vyšetřit ještě před komisí. Komise totiž zasedá v září tohoto roku, kterou bych mohla ještě stihnout. CO mám povídat, celé to kolečko prostě úplně znova.

Bylo vidět že pan doktor měl velmi dobrý přehled o všeobecném dění, a tak nad ničím ani nemusel přemýšlet a rovnou mi některé věci říkal, aniž by se lidově řečeno zaškobrtl. Některé věci se neřeší dennodenně i v jeho profesi. Ale nakonec jsme to vše zvládlli a domluvili jsme se na jednotlivých krocích.

Postěžovala jsem si na covid 19 a o operacích. Nemohl toho na to moc samozřejmě říci. Byl to problém nejen u mnoha holek. Ale jako zajímavost jsem se v návaznosti od něj dozvěděla, že pan doktor (chirurg) Vřeský z Ostravy opět operuje plánované operace změny pohlaví SRS v městské nemocnici Na Fifejdách. To mne velmi potěšilo, ale kolikátá jsem v pořadí stejně stále nevím. Na operaci čekám už několik let, a přitom již dávno byl stanoven datum operace. Bohužel covid 19 mi udělal zcela jiný rozvrh onoho dne.

Byla jsem ale stále příjemně překvapena že se pan doktor třeba nějak nezamračil. Celou dobu když jsme mluvili tak měl velmi dobrou náladu. Na to co vlastně musí vše s mnoha různými pacienty řešit v průběhu dne, byl velmi usměvavý. Je velmi příjemné když lékař mluví s pacienty s lidským přístupem. Po celou tu dobu v ordinaci jsem zapomněla no tu strastiplnou cestu vlakem i na to dlouhé sezení v čekárně.

Ale nakonec jsme vyřešili i nějaké ty jiné drobnosti a již byl čas se rozloučit. V ten den mi jeho nálada zlepšila tu mou. Když jsme se pak příjemně rozloučili a procházela jsem čekárnou ven, tak jsem si zase vzpomněla co se dělo před příchodem do ordinace. Ale to už jsem vypouštěla všechno ze sebe. Byla to velká úleva že jsem vyřídila vše, co jsem potřebovala.

Nepřijela jsem do Olomouce sama ale i kamarádka. Byly jsme domluvené, že si ve městě zajdeme na oběd a nějaký ten drb. Několik let jsme se totiž osobně neviděli. Ale i kamarádka měla omezený čas a já musela stihnout platnost mé jízdenky na vlak domů. Jen přeci platí pouze do půlnoci. Velmi příjemné setkání mi udělalo velkou radost a udělalo mi po celý zbytek dne dobrou náladu.

Co mne dále čekalo? Několikahodinové sezení ve vlaku. Byla jsem ráda, když jsem večer konečně přijela do našeho malého města.

Hned druhý den jsem kontaktovala psychologa a domluvila se s ním na psychologickém vyšetření. Vzhledem k tomu že lékařské zprávy v den komise mohou být staré maximálně tři měsíce, tak jsme museli vymezit nějaké to období kdy by toto vyšetření mělo proběhnout.  Sice to je ještě daleko, ale už nyní dopředu se to muselo řešit.

Aby to ale nakonec nedopadlo tak, že mi pan doktor Vřeský z Ostravy zavolá ještě před tím vším, že mám přijet na hospitalizaci do Ostravy na Fifejdách kvůli operaci SRS. Vše by tak odpadlo.


Webové stránky zdarma

Nepřihlášený