2020 ZÁŘÍ

 

 

PERITONEÁLNÍ PROTAHOVACÍ VAGINOPLASTIKA (SRS)

 

(Peritonel pull-through vaginoplasty)

 

Náhodně jsem se dostala od jedné holčiny k zajímavému postupu operace změny pohlaví MtF. Bohužel tento postup se v naší malé zemičce neprovádí a po světě tento způsob operace provádí jen několik chirurgů. Označení tohoto zákroku zkratkou v anglickém jazyce je PPTV.

Cena takového to chirurgického zákroku stají například v Bělehradu 15.000,- Euro. Tj. na naše přibližně 400.000,-Kč

V čem je rozdíl od nám známých postupů u nás v ČR? Tato metoda využívá na vytvoření vaginálního kanálu tkáň pobřišnice místo kůže z penisu.

 

 

Výhodou je:

 •  dilatace se provádí po dobu jednoho roku.
 •  v průběhu toho jednoho roku od operace je dilatace snažší protože se dilatuje jen vstup, napojení na kůži penisu, ze které se vytvořili vnitřní hladké pysky.
 •  vnitřní stranu vagíny při dilataci po operaci není nutno dilatovat, jelikož vagíná se nezkrátí ani nezúží.
 •  vagína se lubrikuje sama bez ohledu na sexuální vzrušení
 •  žádné chloupky ve vagíně
 •  po půl roce až roce se to peritoneum přemění metaplasií na tkáň která se pod mikroskopem nedá rozeznat od tkáně vagíny biologické ženy.

 

 •  Samomazná podšívka s určitou pružností
 •  Více vaginální hloubky
 •  Vyžaduje méně dilatace, méně douchingu
 •  Vyžaduje méně předběžného odstranění chloupků
 •  Menší riziko prolapsu
 •  Může být méně riskantní než vaginoplastika sigmoidního tračníku, navíc bez vypouštění hlenu a bez nutnosti sledování patologie tlustého střeva

 

 

 

Nevýhodou je:

 •  stálé lubrikování
 • vagína by se měla  alespoň částečně lubrikovat a čistit
 •  stálé nošení intimek

 

 

Lékaři, kteří nabízejí peritoneální vaginoplastiku:

 • Dr. Heidi Wittenberg - San Francisco
 • Dr. Gabriel Del Corral - Baltimore a Washington DC
 • Dr. Rachel Bluebond-Langner - New York City
 • Dr. Jess Ting - New York City
 • Dr. Miroslav Djordjevic - Bělehrad, Srbsko  >>  Contact US / Kontaktujte nás | Biography / Žvotopis | Facebook
 • Dr. Parag Telang - Bombaj, Indie

 

 

O společnosti  (youtube):

https://www.youtube.com/channel/UCrYLTY_Y1enC9XPTq8h5flw

 

Představení zákroku (youtube):

https://www.youtube.com/watch?v=lwfIVmY3VUw&feature=youtu.be

 

Průběh operace SRS  (youtube):

https://www.youtube.com/watch?v=_PhaqHoTA6Y

 

Výsledky (pro 18+)

(EN):

https://www.mtfsurgery.net/before-after-photos/mtf-vaginoplasty.htm

(CZ):

https://translate.google.cz/translate?hl=cs&tab=wT&sl=en&tl=cs&u=https%3A%2F%2Fwww.mtfsurgery.net%2Fbefore-after-photos%2Fmtf-vaginoplasty.htm

 

Web  MTF surgery.net

(EN):

https://www.mtfsurgery.net/peritoneal-pull-through-vaginoplasty.htm

(CZ):

 

https://translate.google.cz/translate?hl=cs&tab=wT&sl=en&tl=cs&u=https%3A%2F%2Fwww.mtfsurgery.net%2Fperitoneal-pull-through-vaginoplasty.htm

 

 

 

 

 

Článek :

 

STARÝ PŘÍSTUP, NOVÁ APLIKACE

PERITINEÁLNÍ PROTAHOVACÍ VAGINOPLASTIKA

(https://www.mtfsurgery.net/peritoneal-pull-through-vaginoplasty.htm )

 

Peritoneální protahovací vaginoplastika Peritoneální protahovací vaginoplastika neboli peritoneální vaginoplastika je nové řešení transgenderové chirurgie založené na gynekologickém výkonu zvaném Davydovův postup. Davydovův postup, který byl poprvé popsán v ruské literatuře, používá břišní (peritoneální) výstelku k vytvoření neo-pochvy u žen narozených bez vaginálního kanálu.

Nedávnou modifikací bylo přizpůsobení techniky pro vytvoření neo-pochvy u transgender žen. Peritoneální vaginoplastika má řadu potenciálních výhod a v nadcházejících letech by mohla potenciálně zatměnit další zavedenější postupy, ale je tu problém: nedostatek dlouhodobých údajů o výsledcích u pacientů, kteří podstoupili Davydovův postup nebo peritoneální vaginoplastiku.

 

**********************************
Jak se provádí peritoneální vaginoplastika

Během chirurgického zákroku je laparoskop a několik nástrojů zavedeno malými řezy 5-8 mm na břiše. Tyto nástroje umožňují disekci potenciálního prostoru mezi dolními močovými cestami (močová trubice, prostatická močová trubice a močový měchýř) a konečníkem. Tento prostor se stane budoucí vagínou. Peritoneální chlopně lze protáhnout do oblasti mezi močovou trubicí a konečníkem, aby se liniovala část vaginálního kanálu. Horní část vagíny je oddělena od břišního obsahu uzavřením peritoneální výstelky přibližně 15 cm od vaginálního otvoru. Zbytek postupů vaginoplastiky (labiaplastika, klitoroplastika, penektomie, orchiektomie, parciální uretrektomie a další související postupy) jsou podobné jako u techniky inverze penisu. Zdroj: MoZaicCare.net
**********************************

 


Dr. Heidi Wittenberg v urogynekologce praktikující v San Francisku. Dr. Wittenberg je ředitelem společnosti MoZaic Care, která se specializuje na genderové a genitální operace a operace pánve, a zakladatelským chirurgem a spolurežisérem prvního Centra excelence v chirurgii pro potvrzení pohlaví v chirurgickém centru Greenbrae. Podle dr. Wittenberga má peritoneální vaginoplastika potenciál nabídnout řadu výhod:


- Samomazná podšívka s určitou pružností
- Více vaginální hloubky
- Vyžaduje méně dilatace, méně douchingu
- Vyžaduje méně předběžného odstranění chloupků
- Menší riziko prolapsu
- Může být méně riskantní než vaginoplastika sigmoidního tračníku, navíc bez vypouštění hlenu a bez nutnosti sledování patologie tlustého střevaS tím vším, co se týká peritoneální vaginoplastiky, se může zdát překvapivé, že se do mainstreamu dostalo teprve nedávno, ale počátky Davydovova postupu spočívají v gynekologii, zatímco vývoj postupů pro potvrzení pohlaví byl často v rukou plastických chirurgů. Jako urogynekolog má dr. Wittenberg jedinečné dovednosti v kombinované robotické, laparoskopické a pánevní chirurgii, což jí umožňuje nabízet peritoneální vaginoplastiku.Dr. Wittenberg zdůrazňuje, že i přes to, jak slibná je peritoneální vaginoplastika, je nedostatek dlouhodobých údajů o pooperačních výsledcích pacientů problémem a v konečném důsledku může postup nést vyšší riziko než vaginoplastika penilní inverze. Když se provádí v kombinaci s vaginoplastikou penilní inverze, peritoneální vaginoplastika má všechna stejná rizika jako penilní inverze, plus další rizika z břišní laparoskopické části postupu, včetně poranění orgánu, ilea, hernií a dalších. Dokud nebude k dispozici více údajů, peritoneální vaginoplastika se nejlépe použije u pacientů, kteří:

- Vyžadují záchrannou vaginální rekonstrukci nebo zvětšení vaginální délky a jejichž jedinou další možností je použít segment tlustého střeva;

 

- Potřebujete více roubování, než jaké by bylo k dispozici s penilní inverzní vaginoplastikou;

- Hledáte nebinární postup, jako je Vaginoplastika pro uchování penisu;

- Mít atrofickou anatomii, ať už vrozenou, získanou nebo v důsledku užívání blokátorů puberty.Peritoneal Pull-Through Vaginoplasty je nový vývoj v Gender Confirmation Surgery, ale s desítkami let původem v gynekologii. I když má potenciál uspokojit cíle vaginoplastiky MTF, s více funkcemi a potenciálně menším rizikem než jiné postupy, nedostatek dlouhodobých dat přiřazuje peritoneální vaginoplastice sekundární status … prozatím. Peritoneální protažení srs, peritoneální štěp srs, peritoneální operace potvrzení pohlaví, pobřišnice srs, chirurgie změny pohlaví pobřišnice

 

 


Články v časopisech:

Mhatre P, Mhatre J, Sahu R. Nová laparoskopická technika peritoneální protahovací vaginoplastiky. J Hum Reprod Sci. 2014; 7 (3): 181-6. (Poznámka: Pacienti nebyli transgender.)

Slater MW, Vinaja X, Aly I, Loukas M, Terrell M, Schober J. Neovaginal Construction with Pelvic Peritoneum: Reviewing an Old Approach for a New Application. Clin Anat. 2018 Mar;31(2):175-180. (Note: Review article.)

Jalalizadeh, Mehrsa, MD; Shobeiri, S. Abbas, MD, MBA. Davydov Procedure for Augmenting Vaginal Length in a Postsurgical Male-to-Female Transgender Patient. Female Pelvic Medicine & Reconstructive Surgery: July/August 2018 - Volume 24 - Issue 4 - p e9–e11.

Last updated: 08/26/20

 

 

 

 

 

ZVĚTŠENÍ PRSOU (AUGMENTACE)

(autor: ABClinic)

 

Ženská ňadra jsou odpradávna předmětem obdivu. Od pravěkých sošek venuší, přes malby v paláci v Knossu, antické sochy, malby renesančních mistrů nebo novodobé fotografie Helmuta Newtona není větším symbolem ženskosti jiná část těla než právě dokonalá prsa.

Trápí vás geneticky daná malá prsa? Došlo u vás ke zmenšení jejich objemu následkem těhotenství, respektive kojení? Patříte ale i přesto k těm šťastným ženám, jejichž prsa mají prakticky bezchybný tvar? Máte pocit, že úměrné a proporční zvětšení ňader vám přinese jejich dokonalost? Pak jsou následující informace určeny právě vám.

Toto jsou první věty za stránek  ABClinic. Nemá smysl se zde o tom rozepisovat, když je vše již uvedeno jinde. Na celý článek o augmentaci se můžete podívat  ...zde.

 

 

PRÁZDNINY NA OPERAČNÍM SÁLE 2020

 

Tento rok lidem moc nedopřává. Je spousta omezení a když už to vypadá že by se situace mohla zlepšit, tak se opět najdou další omezení. Toto omezení je pouze kvůli pojmu Covid 19.

Po ukončení omezeních pře letním obdobím se zdálo že by se mohlo pomalinku vše vrátit alespoň na chvilku do původních kolejí. Nemocnice by mohli opět začít provádět operace změny pohlaví, ale záleželo na vedení nemocnice. Je zde několik nemocnic v naší malé zemičce a v každé mohou rozhodnout jinak.

Například v ostrtavské nemocnici na Fifjedách se řídili také rozhodnutím svého vedení. Již tak spousta holek čeká na tento chirurgický zákrok MtF kteý nemohl být proveden.

Předminulý měsíc proběhla informace že by se v ostravské nemocnici mohlo začít operavat MtF již v říjnu 2020. Bohužel Coronavirus opět zamíchal kartami a politici nám tak opět zavádí nová omezení. Nemocnice začíná opět omezovat operace. 

Na říjen 2020 se podařilo zajistit ještě několik operací ale od listopadu toto již nění možné. A tak holky které čekají od března se stále ještě nedostanou na operaci MtF, případně jejich část. Tato situace s čekáním se týká i mne. Začátkem příštího roku nám virus určitě neukončí svou pracovní dobu a bude tu stále mezi lidmi. S tím že i nemocnice nebudou provádět operace jenž lze provést jindy.

Jak víme tak rozhodnutí od komise MZČR které nám vydalo je platné pouze dva roky. S touto situací která nyní panuje se může stát že i ty dva roky platnosti nemusí stačit.

Je možnost celou tuto situaci obejít a zaplatit si tuto operaci na vlastní náklady. Zde již doba operace závisí jen na tom jak má chirurg asi čas. Rozhodně operace bude provedena v co nejkratší době. U někoho to můžou být dva týdny a u někoho třeba jen dva nebo čtyři měsíce.

 

Musíme se všichni obrnit trpělivostí, poněvadž prázdniny na asi všech operačních sálech nás opět čekají.

 

Komentáře

Admin: budu mazat jakékoliv kometáře jenž jsou rasově nenávistné, spamové, urážlivé a porušující zákony ČR.

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky

Je-li dnes středa, co bude zítra?

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený