2020 SRPEN

 

 

(Zácharana Aniina blogu  ANNIA.BLOG.CZ)

 

Došlo k situaci kdy server Blog.cz ukončil svou činnost a mnoho blogů ve kterých psali jak holky, kluci, ženské tak i chlapi své jednotlivé příběhy myšlenky, sny, touhy, přání a spoustu dalšího. Tyto články  potěšílo mnoho lidí a také jim i změnilo život.

Vvšechny blogy, články které se nepodařilo přenést na jiné servery, jsou nenávratně ztraceny.

Proto jsem se rozhodla zachránit blog od ANNIA který začala psát před 11 lety. Přenesla jsem tedy její blog na novou adresu na níž si tento blog již můžete číst. Odkaz naleznete jako vždy mezi "Blogy" po levé straně menu.

 

 

 

 

 

HLASIVKOVÝ VÝLET DO HRADCE K VIKTOROVI

(návštěva u profesora MUDr. Viktora Chroboka v Hradci Králové)

 

Před několika měsíci jsem se zmiňovala o hlasivkách. O nácviku ženského hlasu na několika stránkách v tomto mém skromném blogu. Informace, MtF-01, MtF-02, Neůspěch výuky hlasu MtF, Ženský hlas MtF (chirurgická úprava hlasivek), Soukromý email s dotazem, ale také i některé informace od jiných holek.

Dnešní den se stal takovou malou výletní návštěvou Hradce Králové.  Především však navštívit pana profesora MUDr. Viktora Chroboka v jeho ordinaci / poradně. Důvodem byla neúspěšná výuka ženskéhoé hlasu s pomocí cvičení. Chci tak podstoupit chirurgický (operativní) zákrok úpravy hlasivek na ženský hlas. (odborný název : Tyreoplastika typ IV).  Tedy zvýšit výšku hlasu. Vzala jsem si sebou lekařské zprávy z Foniatrie (výuka hlasu). Ale pro jistotu i souhlasné potvrzení o schválení operace od komise MZČR a lékařskou zprávu mého sexuologa jako potvrzení že opravdu procházím proměnou MtF i přesto že to potvrzení od komise již dokládá. Třeba to profesora ani nebude zajímat, ale jistota je jistota. Pro vyšetření u profesora Viktora Chroboka jsem nepotřebovala žádnou lékařskou žádanku o vyšetření.

Nejsem z Hradce Králové a cesta mi do tohoto města trvá vlakem cca 3,5 hodiny. Nevím jestli by to autem bylo rychlejší ale asi pohodlnější.

Po několika hodinách v několika vlacích jsem konečně přijela na hlavní vlakové nádraží, kde jsem čekala malé nebo zašlé nádraží. Právě naopak mne překvapila velká nádražní hala s obchůdky, občerstvením, trafikou kde jsem si koupila jízdenky, ...atd. 

 

Když jsem si kupovala tuhleťtu papírovou nepřestupnou  jízdenku určenou pro jednu jedinou jizdu, tak jsem si vzpomněla na nostalgii. Takové  jízdenky se u nás používaly v době totalitního režimu. A tak jsem se musela v duchu zasmát.  =:c) Něco takového už asi jnde neuvidím. Jen tak jsem si říkala v čem takovou jízdenku budu označovat, že by ještě měli původní štípací stroječky na madlech?

Hala je tak velká že jsem se jen podívala na jeden a pak na druhý konec a raději jsem vyšla před budovu kde se nachází autobusové nádraží pod názvem "Hlavní nádraží".  Velmi pěkné a přehledné jej dokončuje jeho čistota a upravenost celého okolí.

Jakým trolejbusem nebo autobusem se ale dostat k Fakultní nemocnici? Na to jsem se musela poinformovat ještě doma na stránkách MHD Hradce Králové . Zrovna přijížděl trolejbus s číslem linky -1-. Pár lidí pomalu nastupovalo do trolejbusu a já jsem hledala místo kde je možné si označit svou nezvyklou papírovou jízdenku. Nevěřila jsem vlastní očím. U řidiče byl umístěn označovací stroječek jízdenek které u nás jejich provoz rušili někde kolem roku 1990. Musela jsem si opravdu vychutnat to zasunutí jízdenky do stařičkého označovače a jen zatažením k sobě jízdenku proštípnout. Chtěla jsem si jej vyfotit, ale nebyla možnost se skrze plný autobus vrátit ke stroječku. Jízda k nemocnici netrvala dlouho a nyní jsem již věděla že k Fakultní nemocnici jezdí spoje MHD celkem často a cesta trvá asi 10 minut. 

 

Před hlavní vchod Fakultní nemocnice jezdí spoje s číslem 1 , 8 , 9 , 19 , 24 kde po asi deseti minutách jízdy vystoupíte před hlavním vchodem u nějž se nachází i parkoviště. Spoj číslo 19 pak dále pokračuje svou jízdu na další autobusové zastávky přímo v pavilonu Fakultní nemocnice. Tyto spoje platí nyní v roce 2020. Jesti to bude platit i v budoucnu nejsem schopná říci. U nás se čas do času mění linky. To samé číslo ale začně jezdit jinam a jinudy.

Fakultní nemocnice

Hlavní vchod / vjezd je tak velký že je nepřéhlednutelný. Od autobusové zastávky je pouhých pár kroků. Když jsem tedy prošla vchodem / vjezdem skrze budovu, tak jsem již jako první shlédla velké, volné prostranství s budovami. Říkala jsem si při tom pohledu, kolik kilometrů tady dneska nachodím?  =:c) Ale měla jsem štěstí. Při stavbě této nemocnice na takovou to situaci mysleli a vytvořili systém různých ukazatelů  jako pro turisty na mapách. Po pravé straně se nachází velká orientační tabule kde je přehledně vyobrazeno kde a v jaké budově je určité oddělení umístěno a kudy se k němu dostanu.

Pan doktor Chrobok asi na nás myslel a svou ambulanci / ordinací má jen pár set metrů od této orientační tabule. Není zapotřebí procházet skrze celý nemocniční areál. Za což jsem ráda.  Název oddělení "Otorinolaryngologie" v budově 4/A  kam jsem měla jít je tak komplikované že jsem si na něm málem zlomila jazyk.. hi hi hi   Raději jsem si to napsala na kousek papírku.

 

 

MAPA :   orientační plán  <<  "Stáhnout PDF"   |   Orientační tabule

 

Na hoře je vidět hlavní silnice označena červenými pruhy, na níž se nacházejí autobusové a trolejbusové zastávky.

A v levo níže je vidět červeně označená budova 4/A kde se nachází ordinace MUDr. Viktroa Chorobka.  Zobrazit ze shora na mapy.cz

 

 

 

 

 

 

 

Budova 4 / A

Po několika minutách chůze podél asi bývalého rybníčku, dnes již zarostlého trávou jsem přišla na konec celé budovy k hlavnímu vchodu 4/A nijak ničím výraznému.

 

Hlavní vchod do budovy "4 / A" s několika odděleními včetně  "Otorinolaryngologie"  Zobrazit pohled z ulice na mapy.cz

 

 

 

 

 

 

Po otevření hlavních vchodových dveří jsem se dostala na chodbičku kde po prové straně jsou schody a jedny dveře k ambulancím a ordinacím. A po levé straně jsou další dveře které mne již vedly na oddělení "Otorinolaryngologie". Za dveřmi jsem se dostala na dlouhou chodbu vs. čekárnu v níž se nachází lavičky s pacienty, a ordinacemi jednotlivých lékařů. Je nutné se jako první zaregistrovat u okénka " Recepce / Registrace / Kartotéka" které se nachází na druhém konci chodby. Po cestě mijím různé dveře od ordinací. Přibližně v polovině chodby míjím WC po pravé straně, následně po levé straně ordinaci profesora Vitkora Chroboka a trošku dále již ve výklenku na pravé straně vidím okénko pro registraci nových pacientů. 


 

Recepce / Registrace / Kartotéka

Za okénkem seděla velmi příjemná paní středního věku. Co potřebujete, se mne zeptala? Máte sebou nějaké lékařské doporučení. Tak nějak jsem se trošku v rychlosti zamyslela a jen řekla že konkrétné lékařské doporučení nemám a jdu k profesorovi Chrobokovi na vyšetření kvůli krku. Mám tady ale spoustu různých lékařských zpráv které Vám ale asi nepomohou. Co tedy vlastně s tím krkem máte? Potřebuji zde napsat důvod vyšetření , opět s přívětivým hlasem? Jsem tu kvůli vyšetření hlasivek. Udělala se tedy do svých papírů nějakou poznámku.

Potřebuji Vaší kartičku pojišťovny. Chvilku jsem jí musela v peněžence dolovat, ale nakonec jsem jí mohla paní dát. Zapsala si mne a opět s příjemným hlasem ..... tady jí máte zpátky a někde si sedněte než si Vás sestřička zavolá.

Když jsem se rozhlédla kolem sebe a viděla tu záplavu lidí na lavičkách a ve stoje, tak jsem si rychle sedla na místo odkud se zrovna nějaký pán vydal asi domů. Byla jsem objednaná na 11tou hodinu a přišla jsem už v půl jedenácté. Bylo tedy dost času na čekání. Chtěla jsem si skrátit čas u telefonu. Ale talefon si dělá co chce a měla jsem velké potíže poslat i sms kamarádce. Kdyby mi někdo volal tak bych vyzvánění ještě slyšela, ale zprávy? Zprávy jsem se dozvěděla až teprve když přišli opožděně. Telefon je již opravdu na vyhození do koše a koupit si zcela nový a co nejdříve. Dívala jsem se tedy kolem sebe po lidech co dělají, jak jsou někteří nervózní, dlouho si pročítali dlouhosáhlé lékařské zprávy, děti jak si hrají společně s rodiči. A nebo starší lidé ktěří spali, nebo se také zajímali o své okolí.

Ordinace a vyšetření

Konečně bylo jedenáct hodin a čekala jsem na mé jméno. Ale stále nic. Sestřička zvala různé pacienty do ordinace. Tak jak rychle vcházeli tak i rychle odcházeli. Po dalších deseti minutách jsem konečně zaslechla své jméno a vešla do ordinace.

Pan doktor Chrobok na nic nečekal a ihned se mne ptal co potřebuji?  Nijak jsem nechodila kolem horké kaše a vyřkla že mám problémy s hlasem. Procházím proměnou  MtF a když promluvím na někoho tak je ihned poznat kým jsem. Nezaskočilo jej ani sestřičku sedící u okna že procházím proměnou. Vzala jsem sebou i lékařské zprávy z foniatrie pokavaď je bude potřebovat. Na některé se v rychlosti podíval

Zaujala ho hned první konkrétní jenž se nezabývala přímo hlasem ale vyšetřením na audiu (sluchu) na ORL+Foniatrie. Bohužel zde výuku hlasu neprováděli což jsem nevěděla.. hi hi Ale do začátku mi paní doktorka nechala sestřičkou provést toto vyšetření sluchu. A právě některé hodnoty profesora zaujaly.

Zajímal se také na průběh výuky hlasu.  Asi věděl už dopředu co mu řeknu. Jinak bych nepřijela k němu do ordince.   S pohledem na mne jen podotknul neúspěch nácviku. Načež začal ihned nabízet různé možnosti řešení této situace. Tak jako na foniatrii si vzal onu kameru na dlouhé tyčce a podíval se mi do krku na hlasivky. S tím měl potíže jelikož se ihned začínám dusit a tak neměl na to moc času. Jak je to u Vás s přeměnou, užíváte hormony s otázkou na mne? Ano hormony beru stále a jsem před operací, komise mi jí schválila a s chirurgem z Ostravy jsem již domluvená na operaci v první polovině října. Ale je ten Koronavirus a všechno se to posouvá. Tak Vám nejsem teďka schopná říct jak to všechno ještě bude. Přisedl si k počítači a započal psát lékařskou zprávu. Jméno, Příjmení, ..atd. že procházím změnou pohlaví MtF ale i diagnózu. Překvapilo mne že zapsal jako F68. Tak jsem jej rychle opravila že mám F64, rovnou to opravil.. hi hi.

Vídím to takhle slečno xxxxx. U Vás dle všeho není zapotřebí posouvat ohryzek jakýmkoliv směrem. Provedem sešití hlasivek (Thyreoplastiku typu IV) jenž zajistí vyšší frekvenci hlasu. Bude se to provádět v celkové anestezii a týden si tu u nás poležíte. Před nástupem na operaci si vyřídíte ještě předoperační vyšetření u Vašeho obvodního lékaře. Stačí mu jen předat "žádost o předoperační vyšetření" kterou dostanete také v okénku "Recepce / Registrace / Kartotéka ". Obrátil se na sestřičku která seděla u okna ...  sestři provedem pro nás ještě foniatrické vyšetření před operací po nástupu.

Chcete se ještě na něco zeptat, hlesl na mne? Po cestě do Hradce Králové jsem měla v hlavě tolik otázek, ale když nastal ten okamžik kdy jsem se měla zeptat tak mi to vše skoro vypadlo z hlavy. Chci se zeptat pane dokrotore. Někde jsem četla že tyto operace provádíte raději až po přeměně (operace SRS), abyjste  věděl že dotyčná osoba o to opravdu stojí, má důvod a nejde jen o výstřelek. Ne ne, takhle to není slečno. Je to jedno jestli před změnou nebo po změně pohlaví. Mám si k operaci nechat udělat testy na Covid-19? To zatím ještě nemusíte, zatím není zapotřebí. Asi to nebude zapotřebí ani v tom listopadu. Už jsem nevěděla na co se zeptat, prostě prázdno  =:c)

Ale informace které mi velmi klidným, přívětivým a vřelým hlasem Viktor podal jsem byla velmi spokojená. Jednoduché, konkrétní, výstižné, přesné. Opravdu bylo vidět že ví o čem mluví. Žádné zaváhání ani dlouhosáhlé vyprávění z něhož bych nakonec stejně nic nevěděla. Ještě ho zajímalo jestli bych mohla všechny ty mé lékařské zprávy přivést k operaci? Mé souhlasné ANO jej potěšilo. Byla jsem dokonce i ráda za to že jej zajímají. Chci aby jako chirurg měl všechny informace o mém zdravotním stavu. Jen přeci byť banální operace, tak se i tak může stát cokoliv.

Slečno xxxxxxxx teďka si rovnou zajděte na tu Recepci / Registraci / Kartotéku a domluvte se s paní u okénka na datumu nástupu k operaci.  Děkuju, přeju hezký den, nashledanou ze mne vypadlo a sama jsem vyšla ze dveří ordinace. Celé to vyšetření se mi zdálo dlouhé, leč k mému překvapení při pohledu na hodiny na chdobě jsem zjistila že trvalo přibližně pouhých 8 minut. To mu se mi ani nechce věřit jsem si pomyslila.  Měla jsem takovou radost že se něco takového blíží, že budu zase blíže k tomu jak to vše mělo vypadat od narození.

Recepce / Registrace / Kartotéka  vs nástup k operaci

V mé euforii jsem se vydala k malému okénku které se nachází ve výklenku chodby po pravé straně. Dobrý den, nechte si chutnat ( paní zrovna svačila), děkuju odvětila s příjemným hlasem a úsměvem. Pan doktor Chrobok mne k Vám posílá .....  jo jo, vím o Vás. Už Vám to připravuju. Ale potřebuju se s Vámi domluvit na kdy chcete tu operaci. První volný termín tu mám 19 Listopadu. Musela jsem se trošku zasmát a jen jsem se zeptala jestli není možnost 12 Listopadu že to je pro mne významný den. To mi zrovna přišla zpráva od komise MZČR že mi povolují operaci. Dejte mi chvilku, podívám se ale vím že tam nic volného nebylo. Ne opravdu ne, až toho 19tého.  Tak mne tedy na toho 19 tého listopadu objednejte =:c)  Paní stále s usměvěm a dobrou náladou mi začala vypisovat ještě i formulář pro předoperační vyšetření i s dovětkem o foniatrické vyšetření před operací a němž hovořil profesor Chrobok se sestřičkou v ordinaci.

Toho devatenáctého až přijedete tak přijďte rovnou sem ke mě ať si Vás můžeme převzít. Jak to vlastně máte s dopravou sem k nám? Chtěla mne objednat asi již po ránu. Dneska jsem tady měla být na tu jedenáctou a přijela jsem trošku dřív. Nevěděla jsem v ten okamžik jak sem jezdí vlaky. Nejsem schopná Vám teďka říci jestli se sem do nemocnice dostanu dříve. Jela jsem sem několik hodin a několika vlakovými spoji. Paní za okénkem tedy podotkla ... napíšu Vám tu tedy do žádosti na 10:30, jako jste dneska přijela. To bude pro mne nejlepší, nevím totiž jak to bude s vlakovými spoji. Mohou mít spoždění a přijet mohu později.  Podívejte to vůbec nevadí, jen kdyby k tomu došlo, tak mi zavolejte že přijedete později abych o Vás věděla. Moc děkuju, nashledanou a pomalinku jsem začala odcházet se štěstím v mysli a úsměvěm na rtech. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Obr.: Žádost o předoperační vyšetření                                                     Obr.: Informace k přijetí na operaci

Nyní mne již jen čekala cesta autobusem na hlavní vlakové nádraží. Z autobusové zastávky která je přes ulici, naproti té kde jsem vysedala. Zrovna jela autobusová linka s číslem -24-. Tak jsem se rovnou svezla s opětovným proštípnutím jizdenky ve starém jízdenkovém stroječku.Vlak mi jel za pár minut, ale cesta vlakem trvala opět několik hodin a přestupů.

 

 

Poznámka:

Tyreoplastika:   ....WWW-Link

  • Popis: Tyreoplastika - I, II, III a IV
  1. Tyreoplastika I. typu se dá v některých případech kombinovat s rei-nervačními technikami či tyroplastikou IV. typu, která spočívá v krikotyroidní aproximaci (7,10). Isshiki vytvořil systematické chirurgické postupy použitelné k ovlivnění hlasu. Tyroplastika I. typu – medializace hlasivky.
  2. Tyreoplastika II. typu – lateralizace hlasivky ( nejedná se však o laterofixaci hlasivky, která se provádí u oboustranných paréz hlasivek ke zlepšení dýchání )
  3. Tyreoplastika III. typu – povolení a zkrácení hlasivky.
  4. Tyreoplastika IV. typu – napnutí a prodloužení hlasivky


Objednat se do ambulance profesora MUDr. Viktora Chroboka můžete na telefonním čísle:   +420 495 833 258 v "Recepce / Registrace / Kartotéka"

Další kontakty na "MUDr. Viktor Chrobok" naleznete na "ADRESY" a "Ženský hlas MtF" a "Jaká je cena operace hlasivek"


 

 

NAŠE PŘÁNÍ, TOUHY A SNY

(Covid - 19)

 

Každá,  každý má své přání, touhy a sny ve svém životě. Některé jsou větší jiné menší. Další mohou být splnitelné, toužebné a nesplnitelné. Občas si přejeme aby se vyplnili už druhý den a u jiných zase do budoucna.

I  já jsem měla ve svém životě spoustu přání, tužeb a snů. Některé se mi splnily a jiné byli nedosažitelné. Však mé největší přání, touha a velký sen se měl naplnit v říjnu tohoto roku.  Neustále jsem na to musela myslet každý večer a den. Hodně mi pomáhala a i nyní pomáhá podpora ostatních lidiček. Každý pomáhal a pomáhá různými způsoby a jsem za ně vděčná.

Toto všechno ale překazila taková malá neviditelná věc pod názvem Covid-19. Již v lednu tohoto roku jsem se domluvila s mým chirurgem na dvouch dnech kdy by měla probíhat má změna SRS. Přišel k nám ale Covid-19 a rozhodl o mnoha událostech zcela jinak. Také i o mé operaci. Včera jsem volala mému chirurgovy abych se zeptala jak se to vše vyvíjí. Zda můj termín operace stále platí.

Bohužel je vše jinak. V nemocnici se začne operovat teprve v říjnu a chirurg může operovat pouze jednu osobu v měsíci. Mou operaci vidí na leden až únor 2021. Ale mám mu zavolat již v listopadu tento rok. Bude údajně vědět více informací.

Taková malá neviditelná potvůrka a co umí udělat. Na své přání, touhu a sen pod názvem SRS si tedy budu muset ještě pár měsíců počkat.

 

Komentáře

Admin: budu mazat jakékoliv kometáře jenž jsou rasově nenávistné, spamové, urážlivé a porušující zákony ČR.

Slečna napsal (web)
=:c)
martina napsal
Měla bych, já vím. Napíšu. Děkuji. M
Slečna napsal
Marti, zkus napsat Chrobokovi a zeptat se ho na možnosti. Jestli ti již nyní může chirurgicky pomoci s hlasem. A jak sama říkáš, rovnou to spojit i s adamovým jablkem. =:c) Dvě věci najednou.
Martin napsal
Jé, tak to jsi měla složité. S pálením žáhy také není žádná legrace. A bez teplého čaje bych se tedy určitě neobešla. Budu Ti držet palce, aby Ti to profesor Chrobok udělal ke spokojenosti. Hlas je důležitý moc. Zrovna včera jsem poplašila jednu paní když se mě ptala na cestu a oslovila mě tak krásně: mladá paní, a já jí odpověděla hlubokým hlasem. No co už. Říkají že baryton je tak na hraně - někomu se poštěstí přeučit a někomu ne. Blog Terezky jsem přečetla celý, i o hlase. Tereza ale měla výhodu - vyšší hlas na začátku, takže teď mluví krásně žensky. My co začínáme někde malinko nad 120Hz to máme složitější. Tvůj blog jsem také přečetla celý - ale jen to co je volně pro všechny. Takže se dneska zaregistruji abych si dočetla zbytek. Přeji Ti ať Ti tu operaci moc neodkládají - teď v době covidu se může stát cokoli. A být holka odsouzená k mlčení aby se neprozradila, to je příšerné. Já tedy na operaci moc nechci, takových věcí se bojím a nemám je ráda, tak budu cvičit a cvičit. Doufám že to dám. Ale je pro mě důležité, co jsi napsala - když to bude trvat rok a půl nebo dva, tak už to jenom cvičením nepůjde. Navíc mám poměrně velkou štítnou chrupavku, a tu si chci nechat upravit co nejdříve. A ideální by bylo ty zákroky spojit, ale zase čekat skoro dva roky je moc. Uvidím, musím to nějak vymyslet. Měj se krásně. Martina
Slečna napsal (web)
Ahojky Marti, Chodila jsem ze začátku na Foniatrickou kliniku v Praze. V adresách nejdeš na ně i kontakt. Od sexuologa jsem dostala poukaz a s ním jsem se tam šla poprvé objednat. Z toho co jsem se doslechla, tak pan doktor který tam provádí výuku ženského hlasu, by měl být velmi dobrý , jestli ne nejlepší. Ale z toho co jsem se od něj jako hned první dozvěděla bylo že i když se naučím nácviky si zvýšit hlas tak v telefonu bude stále slyšet mužský hlas. Samozřejmě že tě pak učí dýchat, správně mluvit a spoustu dalších věcí které k tomu patří. Ale záleží také i na tělesné konstituci. Někteří jsou rovní jako podle pravítka a jiní jsou shrbení. I toto má Marti význam. Asi třičtvrtě roku jsem k němu dojížděla. A že to nebylo blízko. Nakonec jsme se domluvili že mne předá jeho žačce která má svou foniatrickou praxi u nás. U ní jsem se setkala s jinou metodou ale v podstatě s těmi samými výsledky. Zde jsem byla asi rok a čtvrt. Už na začátku se mne paní doktorka ptala jestli náhodou netrpím pálením žáhy. Jak to dopadlo? Po vícero kontrolních vyšetřeních bylo vidět že můj barytonovým hlasem to vypadalo špatně. Začala mne následně po cvičení s foukáním trobičkou do vody pálet žáha. Koupila jsem si na to i sodu na pálení žáhy. Ale přestalo to pálet jen na pár minut. V krku jsem začala cítit jako bych tam něco měla. Nemohla jsem se pořádně najíst. Na teplé nápoje jsem mohla zapomenout. Ale přesto je velmi důležité například se naučit dýchání, mluvení. Po dvouch letech jsem to tedy vzdala. Sice se snažím i tak mluvit trochu výšším hlasem, ale i tak je znát že to není správné. Minulý týden jsem tedy jela za profesorem Viktorem Chrobokem který operuje hlasivky. Chirurgicky je upraví (šití) tak aby hlas byl následně vyšší (ženský). Je to ale něco co by ti mohly pospat holky, jenž touto operací prošly. Nevím jestli je daná nějaká konkrétní doba na výuku ženského hlasu. U mne si myslím že dva roky jsou hodně. Když mne oslovují lidé nechť již na úřadech v městské hromadné dopravě či běžně mezi lidmi na ulici. Tak hluboký hlas vždycky říká kým jsme. Jestli ti mohu poradit. Tak o výuce hlasu píše i Terezka na svém blogu trochu jinak než já. I u ní si můžeš najít informace o výuce hlasu. Terezka myslím ve svém blogu psala hlavně o tom že má jít o intezivní výuku hlasu. Každý den a ne každý toto vydrží. Jestli jsi se ještě nedívala, tak se podívej na levou stranu menu. Kde najdeš tlačítko "Výuka hlasu" Je tam poměrně hodně informací a nácvicích. Ahoj Slečna
martina napsal
Ahoj, já jsem teprve na začátku přeměny, začala jsem i s hlasovým cvičením. Snažím se, ale můj hlas je baryton, tak uvidím jak to dopadne. Chtěla bych se zeptat, po jaké době nácviku se dá říci, že dál to už nepůjde? Nebo jak dlouho jsi to zkoušela s nácvikem, než ses rozhodla pro operaci? díky Martina
Je-li dnes středa, co bude zítra?
Stránka: 1

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený