2020 ŘÍJEN

 

ZPOŽDĚNÍ VLAKŮ

 

Spousta lidí nadává že opět vlak jede pozdě. Někdo to řeší zase klidně a něco si sní a nebo si povídá s někým jiným. Občas to vypadá že se vlaky spožďují pouze u nás v ČR. Snaží se strojvůdci ta spoždění alespoň aspoň dohnat? Jak je to jinde. Na fotografii je vyfocený informační monitor z německého vlaku, kde je naspáno spoždění a rychlost vlaku.

 

 

 

 

 

ČESKÉ PÁDY

=:c)

 

Určitě všichni vědí že se český jazyk stále vyvíjí. A tak v gramatice dochází ke změnám též. Jaké změny jsou dle všeho nyní?

V českém jazyce dochází velmi často k pádům. Něketří jazykovědci tvrdí, že těchto pádů je 7, následující seznam jich však uvádí 17. Všimněte si, že v obou případech se jedná o ... prvočíslo.

1. pád Kdo, co? Nominativ
2. pád Koho, čeho? Genitiv
3. pád Komu, čemu? Dativ
4. pád Koho, co? Akuzativ
5. pád Oslovení Vokativ
6. pád (O) kom, (o) čem? Lokál
7. pád (S) kým, (s) čím? Instrumentál
8. pád Kdo z koho? Korytativ
9. pád Koho, jak? Buzerativ
10. pád Koho, kam? Delimitativ
11. pád Kdo, koho? Likvidativ
12. pád Jak na koho? Intrikativ
13. pád Komu, co? Podmazativ
14. pád Co za co? Korupcional
15. pád Jak komu? Protekcional
16. pád Koho s kým? Konkubinativ (sexual)
17. pád Co na co? Prezervativ

Novější vydání na Necyklopedie poukazuje na další změny  v Českém jazyce  =:c)   ... nahlédnout zde.

 

 

KDE TO KURŇA JE

Prágl je v centru celého toho komárova tam za našema čárama; už aj ty choroští taliáni, nebo - jak se jim péruje - aj Římani, v tem jejich hantecu, co už mu žádné negómá, pač jim ty rýpály taky křivoklátně narostly a pač aj klepeta vobě levý měli, hókali po celé hródě, že ten canec vod kterého je méno Prágl známená míra všeckého, alespoň v tem jejich Cajsku. Jinačí borci, co dělajó, že gómajó jinačím hantecům, hókajó, že ta lochna néni ani centrum všeckého, ani toho mira (z azbuky – MIR – hróda), ale zato je to pré centrum Evropy. Ešče, že my z našeho štatlu gómáme, že tým je náš štatl a proto máme každé jár těžké čoch s tým naším bahnem a tema těžkéma fajrama nad Prýglem. A proto si Švédi vygómali takovó storku, že tam nekdo zašil svaté grál – neboli baldnu prafotra moravy - a to pré mezi tó jejich Staroštatlovskó a Hradčanama. Jasně, že ho nikdo negómne vyčmuchat, je už litry járů zdekovaná pod Špilasem. A tak si chcó čornót aspoň titul centrum EU a co tam za nima zafičel ten americké fýrer George W. Bush, tak majó blato na hřišti, že snad budó centrem i té hródy za tým slaným vasrem.

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Admin: budu mazat jakékoliv kometáře jenž jsou rasově nenávistné, spamové, urážlivé a porušující zákony ČR.

Admin napsal
Ahoj Martino, tohle znám také. Ale jsem pak ráda za to že přijel ten co měl přijet před tímhle .. hi hi V Nměecku sice mají rychlé vlaky které jezdí přes 300Km/h. Ale i s tou rychlostí jsou opožděné.. hi hi. Takje jedno kterými vlaky jedu. =:c)
Martina napsal
jóóó, takže už i Němci mají České Dráhy ;-) Poslední dobou je to u nás tak děsné, že jdu na vlak v 6:44, přijede cca v 6:50, a je to ten předchozí, co má jet v 6:30! ;-)
Napište číslo 100 slovem
Stránka: 1

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený