2019 ZÁŘÍ

 

Telefonát na MZČR

Velmi rychle se přibližuje den jednání odborné komise pro změnu pohlaví a tak jsem se chtěla ujistit jak na tom jsem se žádostí ke komisi. Zavolala jsem tedy na telefonní číslo MZČR které je všude uváděno jako kontakt. Nijak mne ani nepřekvapilo že jsem se dovolala na paní spojovatelku. Jen jsem ji řekla že bych chtěla přepojit na oddělení pro změnu pohlaví. Sice mne paní spojovatelka spojila na oddělení o kterém mluvila. Ale bohužel špatně. Přesto mne osůbka na tomto špatném oddělení již nasměrovala správně a tak jsem již mohla volat přímo na to správné oddělení jenž se zabývá žádostmi o změnu pohlaví. Představila se mi velmi příjemná paní jako Štěpánka Tiburcová. Ihned věděla co říci na mou otázku ohledně mé žádosti. Tento měsíc (září) nejsem zařazeny mezi žadately jelikož jsem svou žádost zaslala příliš pozdě. Potvrdila dokonce že mou žádost již má, ale bude zařazena ke komisi která se bude konat koncem října. Samozřejmě je ještě brzy na odesílání pozvánek, které bude paní odesílat teprve začátkem října. Nyní je teprve začátek září, tak musím trpělivě vyčkat. Jen co mne mrzí že mne paní oslovovala v mužském rodě. Vůbec nebrala v potaz mo přeměnu. Přesto musím brát v potaz že mne kdysi pan doktor na foniatrii upozornil že i když se naučím ženský hlas, tak v telefonu bude vždy slyšet více mužský.

Přímou linku na paní která má na starosti naše žádosti pro odbornou komisi jsem napsala do "Novinky" a do "Adresy" v nabídkách.

 

 

BRADA vs ORTODONCIE + ORTOGNÁTNÍ PORADNA

Bohužel ne každé a ne každému je dáno mít krásně kulatou jemnou bradu. Stejně tak i mně tak nebylo dáno. Proto jsem se před časem rozhodla navštívit plastického chirurga "Ivo Němce" z Prahy jenž se zabývá i "Profiloplastiaka". Zde jsme po konzultaci a prohlídce mých rysů došli k závěru že je nutné bradu chirurgicky upravit (Genioplastika-chirurgická úprava brady)  Zde však je jako hlavní podmínka že obě čelisti musí být vůči sobě v pořádku. Tedy žádný předkus ani podkus. Teprve na základě správně uspořádaných čelistí lze následně provést chirurgický zákrok úpravy brady.

Pokavaď je vše opravdu v pořádku a plastický chirurg MUDr. Ivo Němec nenachází žádné překážky, tak si s ním stačí pouze domluvit postup co a jak. Právě o takové operaci se píše na stránce " http://otereze.cz/ahoj-ivane-bezim-na-genioplastiku " s názvem "Genioplastika - Fakta".

 

V situaci kdy stav čelistí je neuspokojivý, tak pan doktor Ivo Němec dotyčnou osobu směruje na Ortodoncii. Orotodoncie je obor který se zabývá rovnáním zubů. Tedy rovnátky nechť jsou již jakého koliv druhu. Ale zároveň lékař ortodontista může pacienta/tku odeslat s doporučením do ortognátní poradny 1. Lékařské fakulty  University Karlovy  v Praze. Kde se následně rozhoduje o dalším postupu.

Ale i zde na ortodoncii jsou další dvě možnosti. Před operativním zákrokem úpravy čelistí je nutno aby všechny zuby byly rovné. Ortodontista tedy nechá danou osobu po nějakou dobu s rovnátky. Až teprve kdy ortodontista dojde k závěru že jsou již zuby v pořádku, tak je pacient /tka odeslán/a na 1. Lékařskou fakultu  University Karlovy  v Praze kde se rozhoduje o operativním zákroku. Rovnátka musí zůstat upevněna jak při operaci tak i ještě určitou dobu po operaci.

ŠŤASTNÝ ÚSMĚV, z.s.

V situaci kdy není možnost využít rovnátek. Zde se musí konzultovat s proteticko chirurgickým odborníkem. Nyní ortodontista odesílá pacienta/tku do "Ortognátní poradna,  1. Lékařské fakulty  University Karlovy  v Praze". Kde následně bude rozhodnuto jak toto řešit dále. A právě dle ortodontisty nyní nastala situace kdy u mne nelze použít rovnátek.

Pan doktor z ortodoncie mne zároveň provedl malou konzultací jak přibližně vypadá postup chirurgického zákroku a co představuje pooperativní stav pacienta/ky.Po operaci zpočátku strava brčkem, obličej zářící všemi možnými barvami a celý je napuchnutý. Stav  kdy lze říci že je již vše hotovo a zahojeno, může trvat i dva až tři měsíce dle situace.Tato malá průprava ortodontisty je sice nepříjemná ale rozhodně mne neodradila.

Co na konzultaci vyžadují? Rozhodně otisky zubů. Jak občas dělají zubaři s takovou zelenou nebo modrou hmotou co vypadá jako plastelína. Dále nějaké to doporučení od lékaře ortodoncie. Případně nějaké rentgenové snímky čelistí z ortodoncie či vašeho zubního lékaře. Nejlépe co nejnovější. A případně další dokumenty jenž máte k předložení na ortognátní konzultaci. 

 

Poznámka: Jak toto vše bude pokračovat stále nevím. U ortognátní poradny jsem teprve objednaná. A tak nevím co a jak ještě dopadne. Jakmile budu mít více informací, tak je zde dopíšu.

 

Jak to vypadá před operací a výsledek po operaci? Můžete posoudit na tomto videu ...zde.

 

 

OBJEDNÁNA U PLASTICKÉHO CHIRURGA

Čas se pomalinku blíží kdy dojde na ten nejdůležitější den mého života. A je stále velmi hodně vyřizování u lékařů i na úřadech. Dalo by se říci že mám toho všeho asi tak polovinu za sebou a nyní mne po doporučení ke komisi čeká další krok. Je jím komise a následně konzulatce s chirurgem Bronislavem Vřeským. I přesto že jsem stále nebyla na komisi tak mi bylo doporučeno se co nejdříve objednat na konzultaci s chirurgem. Den který si mohu opět napsat do poznámek je 12.09.2019, kdy jsem se objednala na onu konzultaci a udělala tak další pro mne významný krok. Je zajímavé že se běžným způsobem neobjednává přímo u chirurga ale skrze kliniku LLC, kde je jejich zaměstnancem a má přímo v jejich budově svou ordinaci. Když vynecháme objednání na konzultaci, tak zbytek onoho celého kolotoče již vyřizuje chirurg Vřeský. Operace není prováděna klinikou LLC ale je prováděna v ostravské nemocnici na Fifejdách.

Komise bude probíhat koncem listopadu a objednaná jsem na začátek následujícího měsíce.

Co vše mne čeká na konzultaci? Nějaké ty hrubé základní informace jsem dostala od super lidiček. Ale samozřejmě jde většinou o individuální záležitost. Někdo je plně zdravý či někdo má zdravotní problémy jenž se musí konzultovat. Jen přeci jde o operaci která musí proběhnout v pořádku a všechny informace nejen o zdraví jsou velmi důležité.

Takže nyní si musím počkat do konce příštího měsíce na komisi  a pak hop na konzultaci.

 

Pro dospělé MtF

Myslela jsem si že jsem si o spoustě věcí v rámci tranzice přečetla dostatek informací. Ale stále zjišťuji nové i zajímavé informace, které jsem nikde jinde nenašla. Mezi ně patří i články z blogu Niki a Lucky. Mohu doporučit  =:c)

Článek: Ještě něco o SRS a neovagíně                                      (nový funkční odkaz je ...zde.)

Článek: MtF po SRS a Gynekolog                                             (nový funkční odkaz je ...zde.)

Článek: Gynekolog - chodit k němu či ne?                                  (nový funkční odkaz je ...zde.)

Článek: Gynekolog - část 2 (potvrzuji že mi je  18+ roků)             (nový funkční odkaz je ...zde.)

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Admin: budu mazat jakékoliv kometáře jenž jsou rasově nenávistné, spamové, urážlivé a porušující zákony ČR.

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky

Je-li dnes středa, co bude zítra?

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený