2019 Prosinec

 

 

BRADA vs ORTODONCIE - V

Druhý den po návratu z pražské ortognátní poradny jsem se rozhodla vydat k mému ortodontistovi. Musela jsem vědět co jsou zač lidé v ortognátní poradně.

Po příchodu do čekárny jsem si ani nestačila sednout a vyšla sestřička. Samozřejmě si tak vždy kontroluje jestli nepřišel někdo nový. Tak se tak na mne podívala s otázkou co potřebuji. Už mne zná, tak jsem nijak nemusela něco dlouze vysvětlovat a jen jsem jí řekla že se potřebuji pana doktora jen na něco zeptat. Jeji odpovědí byla věta..tak pojďte dál. Většinou tam jsou jen lékař a sestřička, ale dnes byla vyjímka. U oken byly opřené nějaké mladé stážistky. Pozdravila jsem pana doktora a ptal se co potřebuji?

Začala jsem se tedy ptát jestli adresa kam mne poslal (Kateřinská ulice) je ta správná? Potvrdil mi že ano a dokonce mi ukázal i fotografii budovy. Hned mu došlo co asi tak budu chtít a seznámil mne že zrovna se stážistkami probírají ortognátní chirurgii. Že to je docela náhoda. Ale pokračovala jsem. Otázka zda lékaři v oné ortognátní poradně jsou opravdu odbornými lékaři? Tak nějak se na mne zajímavě podíval a jen potvrdil že to jsou opravdu odborní lékaři svého oboru. Tak jsem mu nakonec řekla jak to vše probíhalo.

Načež se začal velmi smát. Dozvěděla jsem se že v té samé ordinaci kde jsem byla působil několik let a že ví co mám na mysli. Že ten dotyčný bezdomovec bude určitě nějaký jeho lékařský kolega a ti ostatní budou také ti co si myslí. Přímo je i jmenoval. A stále se smíchem podotkl že ten bezdomovec takhle opravdu ordinuje a že vypadá opravdu tak jak vypadá. Ale nesmál se jen on ale i stážistky jenž stále stáli u okna.

Samozřejmě je smích a smích. Zde tento smích byl opravdu smíchem a nikoli se někomu vysmívat. Když se už konečně pan doktor ortodontista přestal smát, tak mne s vážnou rozhodností ujišťoval že to jsou nejlepší lékaři v naší malé zemičce a ať jim dám ještě šanci. Že výsledky jenž dostali prochází následně ještě dalších šest odborných lékařů, kteří rozhodují o následujících krocích.

Mou poslední otázkou bylo jestli ví co to znamená úplná ztráta důvěry v lékaře? A věděl co to znamená.

A to byl důvod proč mne poslal právě k nim a nikoliv k někomu jinému. Osobně je zná a zároveň spolu spolupracovali jako lékaři. Důvěřuje jim.

 

PEPEK NÁMOŘNÍK UŽ ODCHÁZÍ

Už jsem se dočetla v několika blozích o tom jak v průběhu proměny příjdu o sílu. Takovou tu co nám v mládí předával možná i Pepek námořník. Když jsem si je pročítala tak jsem si říkala že to až tak závažné nebude. Ale minulý týden jsem zjistila že můj neviditelný soused Pepek námořník se už asi stěhuje k někomu jinému.

Před rokem jsem se přistěhovala do nového bytu kde jsou velká plastová okna. Je z nich nádherný výhled do okolí.  A tak jsem je často otvírala do kořán či jan naklopila. Jejich zavírání jsem dělala jednou rukou během chvilky.

Ale tak nějak jsem před dvěma týdny pocítila značnou změnu. Nemohla jsem okno zavřít pořádně oběma rukama. Musela jsem se opřít na jejich zavření.

Tak takovou situaci jsem opravdu nečekala. Tím jsem byla max zaskočená. Abych si pak nakonec nemusela brát dovolenoou při větších nákupech v obchodních střediscích.

 

OSTRAVSKÁ VZPOMÍNKA

Poslední návštěva ostravské kliniky, kde jsem dostala již dokumenty pro předoperační vyšetření a informaci o podání datumu provedení operace, je již nějakou dobu pryč. Do dnešního dne jsem stále nedostala informaci o datumu budoucího operativmího úkonu. Na toto jsem ale byla upozorněna, že kdyby došlo k této situaci tak mám osobně zavolat koncem roku mému chirurgovi.

Dnešní den je ten správný na telefonát do ordinace v ostravské klinice. Už se těším až mi řeknou datum výkonu operace.

Když jsem si to tak ale v hlavě dávala dohromady, tak by nejlepší období pro operaci byl podzim příštího roku.  Již totiž nejsou ty šílené teplotní změny. Nevím jak kdo, ale pro mně 36° Celsia je pro mne neúnosné. I přesto že jsem zdravotně v pořádku, tak mne toto počasí doslova ubíjí. Za naší doby byli letní teploty cca kolem 25°Celsia. A když bylo 29°Celsia tak již bylo opravdu teplo.

A když si představím že bych po operaci na cestě domů a pak doma v takových to nadprůměrně teplých obdobích měla být. Tak nevím jak by to dopadlo. Jak cesta z Ostravy domů tak i následný pobyt doma. Uvidím co se dnes dozvím od chirurga a případně se s ním ještě domluvím.

 

Komentáře

Admin: budu mazat jakékoliv kometáře jenž jsou rasově nenávistné, spamové, urážlivé a porušující zákony ČR.

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky

Napište číslo 100 slovem

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený