2019 KVĚTEN

Magnetická rezonance (MR) - I

Před dvěmi měsíci jsem psala o výsledcích rozboru krve jenž se týkají hodnot hormonů. Jde konkrétně o vysokou hodnotu Prolaktinu. Hodnota 1004mU/l, je dle sexuologa velmi vysoká hodnota jenž přesahuje i maximální hodnoty pro ženy. Tato hodnota by dle všeho měla být správně mnohem nižší i přesto že se v některých tabulkách udává jako hormonální stav po porodu. To bylo důvodem mé návštěvy Berounské nemocnice na vyšetření "Magnetická rezonance". Proč zrovna v tak malém městečku nedaleko Prahy? Nechtěla jsem totiž věřit tomu že ve větších městech kde toto vyšetření provádí je čekací doba od dvou a více měsíců. Až teprve v Olomouci mi poradili nechť zavolám do Berouna. Kde údajně berou na tento typ vyšetření již od jednoho týdne čekání. Na nic jsem tedy nečekala zavolala a objednala se. Cesta do tohoto malého městečka ještě za Prahou v Čechách je opravdu z ruky. Ale nedalo se nic dělat. Můj lékař potřeboval výsledky co nejdříve. Ne na všechna vyšetření lze totiž čekat několik měsíců.

 

Popravdě musím říci že jsem pár nemocnic za svůj život již navštívila. Ale tak krásnou nemocnici (budovy, interiér a plochy objektu) jsem opravdu ještě neviděla. Nejde o betonové budovy jak je člověk většinou zvyklý, ale jsou tam budovy staré možná více jak jedno století. Budovy jsou neuvěřitelně zachovalé a opečovávané. Zeleň je opravdu zelená a upravená. Stejně tak jako chodníky, silnice či lavičky. Byla jsem vskutku překvapená že ještě něco takového lze najít. Chvilkama jsem si nebyla jistá jestli jí zrovna včera nedostavěli.

 

Před vyšetřením jen probíha vyplnění dotazníku na nemoci a případné zdravotní potíže. Následně si již pouze setřička pozve dál pacientku do místnosti s MR. Sestřička mne překvapila když mi řekla pojďte dál paní XXX. Mé příjmení si spletla s křestním jménem. Aleaspoň jsme se obě zasmály ....hi hi. Asi tak po dvaceti minutách ležení v na lehátku v tunelu bylo vyšetření u konce a já mohla jet konečně domů. Výseldky má hodnotit nějaký profesor, lékař a následně zaslat k mému lékaři zprávu. Ten den se zrovna počasí nepovedlo. A tak jak jsem nakonec přijela do nemocnice promočená, tak jsem i z nemocnice jela mokrá domů. Nepomohl totiž ani deštník.

 

Jestli tedy někdo bude potřebovat co nejdříve vyšetřit na magnetické rezonanci, tak si zavolejte do nemocnice v Berouně. Mohu doporučit.

 

Co se týče výsledků, tak jsem sama velmi zvědavá. Můj lékař se mne totiž ptal na únavu a další věci jenž by s tímto problémem mohli souviset. Tak snad to dopadne dobře a nebo se to vyřeší co nejdříve.

 

Komentáře

Admin: budu mazat jakékoliv kometáře jenž jsou rasově nenávistné, spamové, urážlivé a porušující zákony ČR.

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky

Je-li dnes středa, co bude zítra?

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený