2019 ČERVEN

Magnetická rezonance (MR) - II

Minulý měsíc jsem byla na magnetické rezonanci v Berouně. Šlo o vyšetření kvůli vysoké hodnotě Prolaktinu. Tenbto týden jsem volala k doktorovi zda již přišli výsledky. Vysledky již přišli a tak jsem se rovnou objednala k panu doktorovi. Co mi při návštěvě řekne se bude rozhodovat o situaci déle. Ptal se mne totiž na únavu a další symptomy.

 

Vřeský vs Motole

Ale aby se nestaly jen ty negativní věci, tak mne překvapila jedna kamarádka jenž je nakonec objednaná u toho samého doktora na ten samý den a hned přede mnou. Vzhledem k tomu že je v ten samý den objednaná k panu doktorovi Vřeskému v Ostravě na konzultaci s ním. Tak jsem se s ní domluvila že bych se k ní připojila a jely bychom za ním společně. Samozřejmě jsem ještě musela zavolat na kliniku zda je možné abychom společně mohly přijet. Zajímají mne informace ohledně operace změny pohlaví a prsní implantáty.

 

Když jsem si pročítala různé informace na internetu kde se provádí operace MtF, tak i přesto že jsou uváděny velmi pozitivní ohlasy na Motole a holky které zde podstoupily operaci MtF ji přímo doporučují. Nechť jde o přístup jak lékařů tak i personálu k nám, či čehokoliv jiného jenž nám pomůže při a po operaci. Opravdu velmi hodně pomůže i ten drobný příjemný úsměv sestřičky s dobrým slovem v situaci když je to zapotřebí. Bohužel je také i dost negativních hodnocení na Motole. Nechť to je již z jakých koliv důvodů určitě se plastičtí chirurgové v Motole snaží. Ale i tak jsou tam nějaké ty neúspěchy. Je pravda že nikdy snad nic není stoprocentní. Ale i tak existuje možnost výběru. Hledala jsem i jiné možnosti, mezi nimiž jsem našla třeba Brno nebo Ostravu. Protože o Ostravě jsem si také nějaké ty informace dohledávala, tak jsem se po značném dohledávání dalších nových informací rozhodla že chci operaci podstoupit u plastického chirurga Bronislava Vřeského v Ostravě. Ostrava je opravdu hodně z ruky. A ještě si nejsem jistá jak případně řešit cestu po operaci. Ale nechci mít zkažený život kvůli nějaké chybě při operaci.

 

Magnetická rezonance (MR) - III (výsledek)

Nastala doba kdy již byla doručena lékařská zpráva z Berounské nemocnice mému lékaři. Vysoká hormonální hladina Prolaktinu nakonec poukázala na nějaký problém, jenž Magnetická rezonance v lékařské zprávě pouze potvrzuje. Myslela jsem si celou dobu že jde o problémy jenž by mohly vzniknout hormonální terapií. Však tomu tak není. Což znamená že HRT může pokračovat a nemusím tak mít obavy a jejím ukončení. Na druhé straně se objevil zdravotní problém jejíž příčina vznikla daleko mnohem dříve a přišlo se na to až teprve nyní. Standardně obvodní lékaři neposílají své pacienty na některá vyšetření bezdůvodně. Musí být nějaké symptomy které je teprve k tomu přimějí. V tomto případě to byla vysoká hladina Prolaktinu. Který obvodní lékař posílá své pacienty a pacientky na rozbor krve kvůli hormonální hladině Prolaktinu jen tak? O jaký zdravotní problém se jedná? Toto se již opravdu netýká HRT či RLT. Jde již o něco co na řádky tohoto blogu nepatří. Proto se k tomuto tématu již nebudu vracet.

 

První kroky vedoucí k operaci

Dle mého sexuologa se pomalu ale jistě blíží doba kdy lze již přemýšlet o situaci v níž do toho mohu konečně praštit. Jde o započetí prvních kroků před operací.

Zcela nejdříve jsem se přidala ke kamarádce a společně jsme chtěly jet na konzultaci k MUDr Vřeskému do Ostravy. Ale v ten samý den jsme byly u našeho společného sexuologa s nímž jsem o tom mluvila. Automaticky mi napsal doporučení k panu Vřeskému v Ostravě.

A jak to má probíhat? Z toho co jsem se dozvěděla od dvou lékařů MUDr. Pavel Turčan a MUDr. Bronislav Vřeský, tak postup je nasledující.

 

Takže jako takový ten nepovinný prvopočátek: se domluvit se svým sexuologem a zeptat se ho na doporučení k předoperační konzultaci k chirurgovi nebo do nemocnice. Podle toho jak kde to mají udělané. (sexuolog případně řekne že je toto možné nechat na později) V mém případě to bylo velmi rychlé. Pár otázek, zápis do nové zdravotní karty u nich. A možnost se zeptat na vše co člověka jen může zajímat. Pan Vřeský je velmi příjemný a přístupný. Odpovídá velmi jasně a stručně. Jak by se dalo lidově říci...nechodí kolem horké kaše.. hi hi hi. Myslím si že by taková to předoperační konzultace mohla být udělána až po komisi. Ale nic není na škodu. Takhle alespoň o mně již vědí a jsem tam rovnou zaevidovaná. Už se mnou počítají a vědí že svou proměnu beru vážně. Sice jsem musela za tuto první konzultaci a vytvoření lékařské karty u nich zaplatit dle jejich ceníku 300Kč. Ale jaké koliv další konzultace jsou již zcela zdarma.

 

Prvním krokem: je se objednat u psychologa který napsal o mne zprávu podporující změnu pohlaví. Tento samý psycholog by měl napsat další zprávu o průběhu konverze a RLT. Tedy o průběhu změny pohlaví, křéstního jména i příjmení. Co vše v takové zprávě ale bude opravdu nevím. Dozvěděla jsem se ale že tuto zprávu může napsat i psycholog jehož doporučí sexuolog. Proč? jelikož má někdo delší objednávací doby a někdo kratší. Prý ať se zbytečně nečeká dlouho.

Tato jeho konečná zpráva by měla dorazit k sexuologovi poštou. Alespoň jsem na to byla upozorněna. A právě kvůli tomu se mám u svého sexuolog objednat až po třech týdnech od návštěvy onoho psychologa. Než to spracuje a pošle. A naše pošta taky nedoručí zásilky tak jak píší na autech "Dnes podáte, zítra dodáme". Takže ty tři týdny je tak akorád.

 

Druhým krokem: je tedy návštěva svého sexuologa s nímž je následně sepsána žádost, zpráva (jak kdo chce) pro komisy jenž rozhoduje o umožnění operace pro změnu pohlaví.

 

Třetím krokem: je samozřejmě komise jako taková. Někam si zajet, odstát si to před komisí a vyslechnout si výsledek. Výsledek který již bude možné mít na papíře a v ruce. Prima kamarádka mi řekla že tato zpráva od komise je nyní platná po dobu dvou let. A tak je možno s operací počkat, kdyby si ta osůbka chtěla ještě posečkat s operací. V průběhu té doby se může stát cokoliv. Proč to pišu takto ve zkratce? Nevím jaký bude průběh komise a na co vše se případně ptají. K tomu teprve dojde =:c) Ale možná by stálo se zeptat na toto někoho kdo si tímto již prošel.

 

Čtvrtý krok: již je pouze o tom, že se zprávou od komise je nutné navštívit nemocnici či rovnou kontaktovat chirurga jenž provádí chirurgickou přeměnu pohlaví.

Jedna zajímavá informace na kterou jsem ani nepomyslila mne celkem zaskočila. Jde o pojišťovnu. Zaskočilo mne že například instituce kde pracuje Bronislav Vřeský nemá sepsanou smlouvu s VZP. V tomto případě mi nezbyde nic jiného než si změnit pojišťovnu za jakou koliv jinou než tuto. Ale zrovna VZP, která je snad všude. U pražské Motole tam je si myslým VZP standardně.

 

Tak toto je takový ten stručný postup jenž mi byl popsán.

 

KONEC MĚSÍCE

Opět zde máme konec dalšího měsíce v tomto roce. A události jenž proběhly, byli takové i makové. Nechť to již začíná úmornými vedry a konče událostmi v životě. Od posledních informací jenž jsem zde napsala se nic zajímavého zatím nestalo. Respektive nic z toho co by stálo za to. O puchýřích na nohách asi nikdo psát na blogu nebude hi hi hi =:c)

Ale i takovýto dnešní poslední bezvýznamný den v tomto měsíci říká a přiblížení se ke dni kdy začne takový ten kolotoč před komisí. Čeká mne totiž cesta na Moravu kde navštívím človíčka jenž mi napíše konečnou zprávu pro mého sexuologa o průběhu mojí proměny. Nevím na co se mne bude ptát, ale asi to nebude nepříjemné jako na začátku v Praze.

 

Dnes jsme měli 38°C a dle předpovědi má zítra v pondělí pršet. Tak snad se nám trochu ochladí. Poďme tedy do dalšího nového měsíce.

 

 

Komentáře

Admin: budu mazat jakékoliv kometáře jenž jsou rasově nenávistné, spamové, urážlivé a porušující zákony ČR.

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky

Je-li dnes středa, co bude zítra?

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený