2018 SRPEN

Nové zaměstnání - II (osobní údaje)

První den v práci a překvapení na mne nečekalo dlouho. =:c) Pro vstup do budovy je podmínkou mít identifikační kartu. Pro svou pracovní činnost je nutné mít přístup v počítačích k informacím. Uvádí se v nich jak mé iniciály tak i má fotografie. Co mne u toho všeho překvapilo? Došlo k převzetí mnou udaného tvaru jména. Všude tedy mám napsáno mé nové křestní jméno. Pro mne velmi příjemné překvapení nejen pouze pro dnešní den. =:c) Uchytila se i má fotografie od kamarádek. Fotka je použita jako hlavní předloha pro mou identifikaci v zaměstnání. Začínajíc na vrátnici skrze identifikační kartu pro vstup do práce a konče v dokumentech zaměstnavatele. Co jsem si zatím mohla v prvních krocích u mého zaměstnavatele přát více? Jedna věc ještě existuje, a však ještě na ní nenastal čas. Ale i tento čas se krátí a já z toho mám velkou radost. =:c)

 

Foniatrie V

Dnešní návštěva na foniatrii byla v duchu kotroly postupu výuky hlasu. S některými cviky mám stále potíže. Konkrétně s krátkým dechem. Ukázky cviků jenž provádím doma, provázeli rady a připomínky pana doktora. Při poslední ukázce nácviku pohledy pana doktora mi ještě připomněli mu říci o mých pokusech mluvit ženským hlasem. Několik různých hovorů s různou výškou mne pan doktor zastavil u jednoho pokusu. S tím že je to to nejlepší z těch všech. Zní to prý přirozeně, jen musím mluvit trochu potišeji. Takovým tím pološeptáním. Neslyším sama sebe. Teda slyším, ale lidé z mého okolí mne slyší jinak. Jsou znát totiž hlubší mužské tóny při hlasitějším povídání. Ale jak něco takového si mohu sama odměřit. Pan doktor mne navigoval na tu správnou hlasitost jelikož mne slyší jako ostatní. Ale opravdu sama nemám možnost toto odhadnout. Budu muset experimentovat mezi lidmi. Určitě to časem dám. Dnešním dnem jsme pokročili k dalším novým nácvikům. A tím je mručení jako při poslední návštěvě. Ale novinkou je přidáním různých písmen. Jak to napsat? (1) výdech se sykavkou, (2) poté s hlasem (MMMMMM), (3) pak s hlasem a se slabikami (MMá, MMé, MMí ...). Vše bez napětí na krku, jazyku a rtech (netlačit), pracují jen břišní svaly. Cvičení bude o něco opět pestřejší. Nácviky se začínají komplikovat. Kam pak to ještě půjde dál jsem si pomyslila. Již nebylo nutné toto cvičení provádět. Krátká ukázka od pana doktora mi stačila. Opět mne tedy doma čekají další nácviky. Jsem zvědavá jak dlouho taková výuka ženského hlasu muže trvat. =:c)

 

Epilace vousů VI

Další měsíc kdy mne čekala opětovná laserová epilace na klinice. Již to beru jako běžnou věc která se stala mou součástí života do doby kdy již nebudou žádné chloupky růst. Stále ubývají ale i tak horní ret a jeho okolí odolává. Sice jsou viditelné výsledky ale i tak mne čekají další návštěvy na klinice. Nyní šlo již o šestou návštěvu a penízky se rozkutálely. Prvotní záloha ve výši 13.000,-Kč byla skoro vyčerpána. Ze zálohy sůstalo pouhých 600,-Kč. Dnes jsem si již musela sebou vzít hotovost. Měla jsem obavy jestli 3.000,-Kč budou za jeden zákrok stačit. Příjemným překvapením pro mne byla cena ve výší 1100,-Kč + 600,-Kč(zbytek ze zálohy). Ptala jsem so proč je cena o něco nižší? Odpovědí od paní doktorky bylo že líce jsou již čísté krom několika chloupků. Na krku nalezlá také pár chloupků o proti stavu kdy jsem přišla do kliniky poprvé. Jediné co se vzpouzí je částečně brada ale hlavně horní ret. Když si vzpomenu jak hustě jsem byla zarostlá, tak je epilace opravdu úspěšná. V boji však stále pokračuji a nedám se odradit. =:c)

 

Nynější náklady za laserovou epilaci je ve výši 14.100,-Kč Mluvím však o 50% slevě. Zkuste si představit tu stoprocentní cenu. Nevím zda bych měla tolik peněz. Po zprůměrování nám výjde že jeden zákrok laserem stojí 2.350,-Kč (50% sleva). Samozřejmě co klinika to jiná cena. A tak si stačí pouze vybrat

 

2004 2018 před 2hou epilací 2018 po 2hé epiaci 2018 po 5té epilaci

 

V roce 2004 je vidět jak jsem vypadala když jsem se neholila. Po první epilaci zůstala značná část vousů jenž po dvou týdnech začaly vypadávat. Proč by ale vše mělo být jednoduché když mohou opět začít růst. Bohužel né vše laser vypálil. Po druhé epilaci zbytek vousů zcela zmizel. Při třetí epilaci tomu sama lékařka na klinice nechtěla věřit při pohledu na výsledek z druhé epilace. Názorem paní doktorky bylo že to není běžné. Byla jsem zcela holá. Opravdu jsem to nevytrhávala. Vzpomeňte si o čem psala Terezka na svém blogu ohledně epilace. Stále nenastal čas pro další vlnu růstu vousů která teprve měla nastat. Tato vlna nakonec přišla a vypadala jsem opět zarostlá jako při první epilaci. Další zákrok samozřejmě obrátil list a opět se mi ulevilo. I při epilaci mi stále byla ještě vidět obroušená místa po holení od holícího strojku. To se již změnilo u páté epilace kdy mi kamarádka řekla že celá tvář je již barevně sjednocená. Byla jsem ráda že již nemusím nic předstírat. Fotografie jsou změnšené a tak nejsou vidět detaily. Ale i při té páté epilaci jsou stále nějaké ty choupky. Sice jich je poskromnu ale jsou tam. Na horním rtu je stále vidět šedivé místo. =:c) Počkám si na další zákroky. Jsem totiž sama zvědavá kdy již nebudu muset dojíždět na kliniku. =:c)

 

Komentáře

Admin: budu mazat jakékoliv kometáře jenž jsou rasově nenávistné, spamové, urážlivé a porušující zákony ČR.

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky

Napište číslo 100 slovem

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený