2018 PROSINEC

Stěhování do výšin - I

Už je to třináct let co bydlím v jednom postarším domě. Taková ta ještě kamenná zástavba kde je v zimě chladno a nelze byt řádně vytopit a v létě opět také chladno narozdíl od venkovních teplot. Je sice pravda že na konci léta je znát teplejší dům. Kde začínají jiní již topit, tak zde je ještě teplo. Kdo by však nechtěl mít nějaké to pohodlné žití? Když příjdete domů a stačí si jen udělat večeři a sednout si k televizi, nebo si dělat své koníčky. Když vynecháme nějaké to vaření.. hi hi

 

Sousedé si sice zvykli na to že se se mnou něco děje, ale i tak se na mne dívali skrze prsty. Po přečtení několika blogů jsem usoudila že je lepší získat něco nového. Jako ženská přeci nemohu vykonávat některé činnosti. Už teď mi to začíná vadit.

 

Na internetu jsem nalezla jednu společnost jenž vlastní domy po celé republice a pronajímá je. Na nic jsem tedy nečekala a nalezla si jeden takový pro mne vyhovující. 1+1 s 54m2 na ulici jenž se kdysi jmenovala Reinhard Heydrich Strasse. Dnes si již asi nikdo nevzpomene kde to vlastně je. Její dnešní název je zcela příjemnější. =:c) Výhled z oken je do širokého okolí což mne uchvátilo. Rozhodnutí při prohlídce bytu bylo jednoznačné, okamžité. Stačí již pouze sepsat nájemní smlouvu a zaplatit na místě při podpisu poplatky. Za podpis smlouvy, jednu vratnou kauci a jeden nájem do předu. V bytě stačí pouze vymalovat a mohu se stěhovat. Sice mám dle zákona v práci nárok na jeden den pro stěhování. Ale i tak chci raději pro stěhování využít jeden z volných dnů.

 

Mohla bych se tu rozplývat emocemi jak moc se těším a nemohu kvůli tomu ani spát. Jenže takové to pojednání by bylo na mnoho řádků. Emoce jsou samozřejmě v životě velmi důležité. Jen nechci aby zrovna ty mé někdo zneužil. Tomu se říká špatná zkušenost. =:c) To však ale ještě neznamená že by člověk měl být zatrpklý.

 

Ani jsem se ještě neodstěhovala a už nyní má o byt zájem jeden pán. Zná se s mou nynější sousedkou. I přesto že se nemají rádi v té nejvyšší míře, tak se i tak chce nastěhovat místo mne. V domě tu máme již dva psy. Několik koček které se pohyují před domem a čas do času příjdou i do domu. Už nynější sousedé se musí mezi sebou domlouvat kdo kdy půjde se psem ven na procházku či je pouze vyvenčit před domem. JInak by se mezi sebou pokousali. Jsou zde i další sousedé jenž se s těmito neshodnou, a tak nálada je někdy velmi napjatá. Jestliže se sem místo mne nastěhuje onen pán. Tak zde bude situace zcela vyhrocená, jelikož on má také jednoho velkého psa. Jejih vzájemné pomluvy a naschvály jsou občas k zamyšlení. Už nyní se musím smát. Dá se zcela jistě říci že jde o škodolibost. V tomto případě se velmi ráda zasměji jejich škodolibým falešným úsměvům a pomluvám hi hi hi. Stále netuší co taková změna jednoho ze sousedů může přinést. Jak se asi s takovou to situací vyrovnají? Tito nynější mí sousedé budou mít další sousedskou školu života. Ale já tam již nebudu. hi hi hi. Takže pápá sousedé =:c)

 

Mne v novém bytě čekají z okna náhledy na západy slunce i s červánky a široké okolí s Krušnými horami v pozadí. V létě zelené stromoví a v zimě bílé zbarvení. Bílé pokud tedy napadne sníh, který již řádně nenapadl 30let. Sníh napadl někdy v Lisopadu a začal tát přibližně začátkem až v polovině Dubna. Jestli si někdo nepamatuje jak tehdy vypadala opravdová zima a krásné jaro s podzimem, tak neví o co v dněšní době přichází. Jedině se vydat někam do vysokých hor. =:c)

 

 

V nadpisu píši o stěhování do výšin. Dům se opravdu nalézá nad městem v kopcích.

 

 

ČEZ

Dnes jsem konečně měla čas zajít na ČEZ kvůli přepisu elektřiny v novém bytě. A tak jsem se vydala do budovy s koberci a luxusně zařízeným interiérem. Sice jsem přišla jako osmá., ae počet lidí se velmi rychle krátil. Když po čtvrthodince na mne konečně přišla řada tak jsem se pouze vydala ke stolečku kde byla paní ve středním věku a jen slušně hlesla co potřebuji. Měla jsem sebou takový ten papír na přepis elektřiny od majitele bytu. A tak jsem jí jen pověděla že si chci na sebe přepsat elektřinu na novém bydlišti. Všechno to vypadalo tak jednoduše a že by to mohlo být i rychlé. Ale omyl úsudku se dostavil již za pouhé dvě minuty. Ta paní která bydlela předemnou není k dohledání. A co teď. Byla pouze jedna možnost. A tou byla zavolat na dodavatele silové elektřiny. Zde se již ukázalo malé štěstíčko. Pomoc ve tvaru čísel a slov se náhle ukázala pod tíhou propisky paní zprostředkovatelky ČEZu. Již konečně vše šlo tak jak má.

 

Však tato návštěva neskončila pouhým dopisováním dokumentu na přpis elektřiny. Paní si všima mých namalovaných oči a jen tak ze zvědavosti se zeptala jestli linky na očích mám namalované či vytetované. Bez otstychu jsem jí řekla že je mám namalované. A poněvadž je ona měla doslova dokonalé, tak jsem se zajímala o její. V tom okamžiku u její odpovědi jsem pochopila proč má malování na očích tak ostré bez chyb. Jsou vytetované. Může to být docela výhodou, když se nemusí ráno malovat a stačí pouze vstát a zabývat se jinými věcmi než se dlouze zabývat linkami ..atd. Ale na druhou stranu nelze případně experimentovat s dalšími možnostmi malování.

 

Dalo by se říci že to bylo vše. Avšak není tomu tak. Mé křestní jméno jí zaujalo natolik že se mimo to vše zajímala jak jsem přišla ke svému jménu. Co dodat? Prostě to mám v rodném listu. Byla celkem překvapená. Proč rodiče dávají taková jména svým dětem. Tak neobvyklá a neznámá. O kterém ještě nikdy neslyšela. Má argumentace s tím že existuje mnoho neznámých a podivných jmen nebylo dostačující. Přeci takový Tristan u nás také není obvyklé jméno. ale jen přeci je uvedeno v některých pohádkách které se i u nás promítají. Rozhovor byl celkem zajímavý.

 

Situace dosáhla takové úrovně že jsem se nakonec přiznala o své přeměně.Teprve nyní rozhovor začal být opravdu zajímavý oproti oněm předešlým. Ptala se na spoustu věcí až jsem u některých otázek byla zaskočena. Že něco takového může někoho tak zajímat. Ale i já jsem byla celkem překvapená, když jsem se dozvěděla že jí tato problematika o přeměně pohlaví také celkem zajímá. Brala to jako jednu ze součástí života. Některé filmy jenž shlédla o lidech s přeměnou pohlaví jí prý rozhodily. Přiběhy těchto lidí jí doslova donutily k pláči. Bylo to opravdu zajímavé a emotivní. Kdo by tušil že pouhý přepis na ČEZu může dojít až k tak dlouhému rozhovoru.

 

Když již došlo k situaci kdy jsme ani jedna nevěděly a čem si povídat, tak mi paní konečně předala dokumenty o přepisu elektřiny k podpisu. Toto již byla pouze otázka dvou minut. A následně jsme se musely nrozloučit. Ale co jí říci při loučení se. Už jsem nakonec věděla. ...Tak jako vy jste řekla Vaší kolegyni že je zlatíčko. Tak i já Vám moc děkuji. Jste opravdu zlatíčko. Je uculený úsměv i mne potěšil.

 

 

Konec roku 2018

Konec tohoto roku se blíží již velmi rychle. Co nám přinese nový rok se nyní mohu jen domnívat.

Co se ale vlastně stalo za tento celý rok? Byla špatná období kdy se nedařilo a byla i ta lepší kdy jsem byla spokojena.

Co však mezi ně patří? Ztráta zaměstnání. Období na úřadu práce a následně nové zaměstnání kde jsem i nyní.

Tento rok byla započata HRT. Dochází ke změnám v proporcích těla. Průběh HRT za tento rok je opravdu znát. Jen to trvá trochu déle než bych chtěla. Výuka hlasu jenž byla přerušena přestupem k jinému lékaři kde vše začíná od začátku.

Pár krát se mi již stalo že se nektěří muži snažili flirtovat. Stávalo se mi že mne lidé občas oslovili v ženském rodu. A jindy automaticky upozorňovali například v MHD kým jsem a kým nejsem. Což jen znamená že vše ještě není tak jak by mělo být. Ale to se v budoucnosti změní.

Tento měsíc jsem získala nový byt. A již jsem se měla doň zcela přestěhovat. Ale na ČEZu jsou toho názoru že si musím ještě počkat na elektřinu. Takže se zatím přestěhovala pouze část domáctnosti. Zbytek mne teprve čeká příští měsíc.

U mého nynějšího zaměstnavatele jsem se s kolegyňkou domlouvala o novém místě v Německu. Tak jestli to výjde, tak budu radostí bez sebe. Jsou to jiné peníze. Ale raději nebudu předbíhat.

 

Co k tomuto všemu dodat?

Přeji všem hodně zdravíčka a štěstíčka s mnoha úspěchy nejen v osobním životě do nového roku 2019. Držím všem palečky nechť se vám splní vše co si v hloubi duše přejete. =:c)

 

Komentáře

Admin: budu mazat jakékoliv kometáře jenž jsou rasově nenávistné, spamové, urážlivé a porušující zákony ČR.

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky

Je-li dnes středa, co bude zítra?

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený