2018 LISTOPAD

Epilace vousů IX

Začal opět nový měsíc v tomto roce pod názvem Listopad. Měsíc u nějž jako malá pamatuji listí hrající všemi barvami. Bohužpel jsem toto tentokrát musela vynechat. Čekala mne totiž další návštěva na klinice kvůli epilaci. Asi budu psát to co několliktrát předtím. Předešlá návštěva vypadala s lepším výsledkem. Tato návštěva byla jiná s tím že přišla další vlna chloupků na horním i dolním rtu. Brání se. Na internetu se často píše o více zákrocích. Ale už by se to mohlo přestat bránit a podlehnout laseru. Bude tedy trvat ještě nějakou dobu. Jen jsem zvědavá kolikrát budu muset na laserové ošetření ještě přijet.

 

Vzpomněla jsem si ale ještě na klinice, o čem na semináři od Fifkové mluvil jeden lékař. Někdo se tam totiž ptal jak se zbavit jizev po akné. A lékař mu doporučil zbroušení pokožky. Což je diamantová mikrodermabraze o níž vím již nějakou dobu a minulý rok jsem na ní byla si to jen vyzkoušet. Zvědavost mi nedala a tak jsem se ptala na tuto problematiku lékařky jenž mi provádí laserovou epilaci. Bylo pro mne překvapením její názor. A to ten že diamantová mikrodermabraze je zajímavá ale nemá takový účinek jas se často píše.

 

Ablativní laser

Lékařka mi rovnou doporučila na jizvičky po akné a zároveň i na vrásky "ablativní laser". Jaké jsou jeho účinky? Narušuje svrchní vrstvu pokožky, tím ovšem vyvolává její celkovou obnovu, a to rychle a účinně. Asi tím nejznámějším ablativním laserem na trhu je právě Candela CO2, který se používá při resurfacingu pokožky, případně při odstraňování nežádoucích útvarů na kůži.

 

Potřebuji si ale nejdříve k tomu zjistit nějaké ty bližší informace než do něčeho takového půjdu. Laciné to asi nebude.

 

Sexuologie - rutina

Je to již přes rok kdy jsem poprvé navštívila mého sexuologa. Zpočátku šlo o různá vyšetření a potvrzení. Změna příjmení ..atd. Toto vše mám již za sebou. Vzhledem k tomu že mi byl předepsán Androcur, tak došlo i k odběru krve pro jaterní testy. Zatím ještě neznám výsledky, jelikož při této poslední návštěvě měl můj sexuolog nějakou neodbytnou záležitost. Musela jsem se tedy obrátit na jeho zástup jenž neznal výsledky. Ale abych to zkrátila. Po všech tech úkonech již vlastně navštěvuji sexuologa jen kvůli napsání hormonů, když mi zrovna dochází. Sice se mne na pár věcí poptá. Ale jde o běžná témata jež nemá ani smysl zde uvádět. Zatím jde již o pohou rutinní návštěvu. To však neznamená že v budoucích letech mne ještě nemůže překvapit o čem bych zatím nevěděla.

 

Foniatrie-V (Masarykova nemocnice) V jiném pojetí

Dnes jsem se po dlouhé době dostala na foniatrii. Změnou od poslední návštěvy na Foniatrické klinice v Praze je přvedení na foniatrii do mého města kde zrovna bydlím. Byla jsem velmi příjemně překvapena vřelým přivítáním paní doktorky i sestřičky. Nejdříve přečtení si lékařské zprávy od doktora z foniatrické kliniky. A po té již pár dotazů co jsem s panem doktorem nacvičovala. Zjistitla jsem že paní doktorka má podobné postupy jako pan doktor. Ale i tak zde jsou rozdíly. Jako první je způsob dýchání. Ale i nosní vydechování. Byla jsem překvapená když jsem si měla skřížit ruce v předklonu a lokty se opřít o stehna u kolen nohou. Bylo to zajímavé , nic méně to má svůj význam. Jako první takto v předklonu bylo vydechování pouze nosem a zároveň při tom mručet. Další podobný krok bylo také s výdechem nosem a mručením se zavřenými ústy. Ale obměnou byla plynulá změna výšky tónu mručení nosem. Jednou níže a poté výše. Takto mezi sebou střídat. Dalším nácvikem je vydechování ústy a mručivým dlouhým vyřčením "HMMmmmmMAAaaauuuummmm" do konce normálního nádechu.

 

Jde vlastně o podobné způsoby nácviku jako u pana doktora na foniatrické klinice v Praze i když jsou v jiném pojetí.

 

Novinkou je však způsob kontroly výdechu. Malý kelímek do poloviny naplněný vodou. A k tomu jedno brčko. Ale silné brčko, nikoliv taková ta co nacházíme v kelímcích v různých občerstveních. Sama jsem byla zvědavá na jeho průměr. Po přeměření pravítkem mohu říci že brčko má v průměru 1cm. A teď co s ním? Brčko vložíme do poloviny vodou naplněného kelímku. Přibližně v půlce výšky vody máme brčko a začneme vydechovat. Při tomto vydechování musí být však jazyk vyplazený aby se tváře při vyfukování nepropadaly. Bublinky nesmí vytriskávat z kelímku. Ale pouze probublávat. Jako další krok s kelímkem je také vydechování ale s mručením.

 

Nyní si tyto jednotlivé kroky postupně nacvičovat. Poznámkou paní doktorky byl postup nácviku. Nácvik má probíhat několikrát v průběhu dne. Nikoliv pouze půl hodinky či hodinky a zbytek dne zůstat bez nácviku. Musela jsem jí však připomenout že chodím do práce a tak nemám možnost něco takového to nacvičovat v průběhu dne.

 

Při potížích s hlasivkami mi byla doporučena Vincentka. Ale tentokrát jiným způsobem použití. Koupit si takévý ten sprej, kam by se dala Vincentka nalít. A v průběhu dne si tímto sprejem střiknout Vincentku do krku.

 

Jelikož jsem nedostala všechny výsledky z vyšetření jenž proběhli ve foniatrické klinice v Praze. Tak mi paní doktorka provedla vyšetření hlasivek. Vlastně tím samým způsobem jako prováděl pan doktor. Opětovné nechtěné dávení s onou trubičkou v krku. A měření frekvence hlasu. U pana doktora jsem musela počítat od jedničky do desíti. Zde u paní doktorky jsem musela dlouze říci aaaa, tak jako když se dětský lékař chce podívat do krku a jen vysloví..řekní aaaaa. Mikrofon jenž byl asi tak třicet centimetrů ode mne snímal mé dlouhé..aaaaaaaa. Naměřená hodnota výšky tónu mne zaskočila. Byla přes 200Hz. Poznámkou paní doktorky bylo že se nemám přepínat s hlasivkami. Tak jsme to skusily ještě jednou tak abych své..aaaaaaa vyřkla pozvalna a uvolněně. Nikoliv se snažit tón nadsazovat. Bohužel tentokrát při opětovném měření paní doktorka naměřila 200Hz. Poznamenala že její hlas má 190Hz. Realitou však je rozdíl mezi takovým to vyslovením "...aaaaa.." a běžnou mluvou. =:c)

 

Uzavřením této mé návštěvy již bylo pouhé objednání se na příští návštěvu.

 

Komentáře

Admin: budu mazat jakékoliv kometáře jenž jsou rasově nenávistné, spamové, urážlivé a porušující zákony ČR.

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky

Je-li dnes středa, co bude zítra?

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený