2018 LEDEN

Nový rok a Start HRT fáze 1 (Androcur)

 

Nastal opět nový rok. Konečně skončil vánoční shon nákupů, zdobení čehokoliv. Přípravy na silvestr s petardami, přípravy občerstvení, pití a mnoho dalších věcí jenž se motají kolem toho všeho. Opět se vrací život do normálu. Den kdy opět začínáme chodit do práce a děláme spoustu běžných věcí jako předtím. Ani mně se svátky nevyhnuly. A tak jsem trpěla tím že jsem se mnusela stále někde vyhýbat velkému počtu lidí nejen v obchodech a na ulicích. Na silvestra poslouchat hlasité petardy, jenž byli slyšet i skrze okna více než doma puštěná televize. Ale i po novém roce se toho moc nezměnilo. Stále se musí chodit do práce, nakupovat jídlo domu, chodit po úřadech a doktorech a mohla bych pokračovat.

Na tenhle měsíc jsem objednaná u mého sexuologa. Dlouho jsme se neviděli a tak asi bude delší povídání si. Po příchodu do čekárny mne samozřejmě čakalo to a samé rutyní ohlášení se u sestřičky za okýnkem. Už jsem jen tak v duchu hádala co asi tak sestřička řekne dnes.."posaďte se". Ale dneska nic. Jen mi podala zpět kartičku pojišťovny a nic neřekla. Tak jsem si šla sednout. A opět, čekala, čekala, čekala a zase čekala. Když jsem zaslechla kroky a mé jméno. Tak jsem věděla že na mne přišla řada. Ani jsem si pořádně nestihla sednout a už se pan doktor ptal co je nového? Měla jsem za tu poslední dobu sehnat nějaká lékařská vyšetření aby se ujistil že je vše v pořádku. Samozřejmě jsem již měla vše připravené. Jen jsem mu je předala. Jen tak v rychlosti se podíval na jejich obsah, a byl spokojen. Mezi jednotlivými vyšetřením i byl i informovaný souhlas o zahájení hormonální léčby. Při mé poslední návštěvě zde, mi kladl na srdce ať si to pomalu přečtu i několikrát, abych opravdu věděla s čím budu souhlasit a co mne může čekat. K tomuto informovanému souhlasu byla také podmínka si napsat všechny možné otázky, jenž se týkají celé této problematiky a on je Vám má zodpovědět. Samozřejmě jsem nějaké měla a tak jsem si je napsala. Páč bych na některá určitě zapomněla. Když si to vše prohlédl a v rychlosti pak ještě přečetl, tak vše založil do lékařské karty a řekl že mu ještě chybí...Ale náhle se zasekl a řekl že se zmýlil. Už to prý našel a má vše co potřeboval. Když už to měl vše založené, mi jen řekl že můžeme začít s hormonální terapií. Pár sekund jsem si myslela, jestli jsem se nepřeslechla. Tak dlouhá doba, když si člověk říká že to vše je nekonečné a cíl nikde. A náhle taková to jednoduchá věta jenž má neocenitelnou hodnotu. Zatím má jít jen o podávání antiandrogenů. S dalšími hormony se začne později. Už jsem se na nic neptala a nic neříkala. Jen jsem se dívala jak začíná vypisovat poukaz pro lékárnu na Androcur.

V ten okamžik se mi hlavou honiloa spousta věcí. Takové ty rychlé zkratové myšlenky..co, kde, jak, proč ...atd. Ani si to již pořádně nepamatuji. Takovou radost ta k často zase nemám. Když jsem se po rozloučení konečně vydala do mů, tak jsem se přes ulici ještě stavila v lékárně. Abych si tam moh la vyzvednout onen Androcur. Když mi pak v lékárně magistra podávala krabičku Androcuru,tak jsem si jí ještě v rychlosti jen tak v ruce prohlédla a dala do kabelky. Řekla nashledanou a konečně se vydala na vlak domů. V duchu mi probíhaly myšlenky jak to vlastně funguje? Všude píší básničky ale jaká je realita?

Androcur jsem začala brát už druhý den ráno. Samozřejmě že od toho člověk nemůže čekat moc po pár dnech. Ale i v průběhu dalších dvou měsíců jsem nijak nesledovala jakékoliv změny. Není to nějaké placebo či jen vitamíny, jsem si nějakou dobu říkala. Nakonec jsem to nechala být a pokračovala vkaždodenním polykání tabletek.

 

Komentáře

Admin: budu mazat jakékoliv kometáře jenž jsou rasově nenávistné, spamové, urážlivé a porušující zákony ČR.

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky

Napište číslo 100 slovem

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený