2018 KVĚTEN

Epilace vousů-I

 

Už minulý rok jsem si zamluvila u jedné estetické kliniky epilaci vousů. Měli totiž slevovou akci 50%

.A tak jsem se snažila využít situace jak jen to šlo. Epilace jako taková samozřejmě něco stojí. A neměla jsem tolikpeněz abych mohla vše zaplatit ihned na místě. Proto jsem se rozhodla že si u nich budu postupně šetřit. Dále jedůležité si začít nechat depilovat vousy po započetí nasazení hormonů, kdy jsou vousy oslabeny. Musela jsem tedy čekat na mé zahájení hormonání terapie. Má poslední mzda byla celkem vysoká a tak jsem využila její velmi značnou část na platbu tohoto zákroku. Tedy na epilaci..líce, bradu, dolní a horní ret, kotlety, krk. Jelikož mi ještě zbyly nějaké ty další finanční prostředky, tak jsem se rozhodla že tyto finanční prostředky využiji i na hrudník a prsa.

 

Když si pro mne přišla velmi příjemná paní doktorka, tak si mne odvedla do její ordinace, kde byl vidět po pravé straně laser i s lehátkem a podporou krku vysoko nastavený. A po levé straně nějakou tu skříňku, židličkou a její lékařský kancelářský stůl s počítačem a dalšími věcmi.

 

Paní doktorka na nic nečekala, podívala sa do počítače, v němž jsem již měla do předu uvedeno co chci. Ale i tak se mne dotázala co budu chtít. A jelikož původní domluva z minulého roku byla pouze o krku a lících. Tak jsem se s ní

domluvila že chci i zákrok brady, horního a dolního rtu. Měly jsme na to celou půlhodinu. Její odpovědí bylo že není žádná potíž a stihneme to vše v průběhu oné půl hodiny. Byly jsme tedy domluveny a již jsem si jen měla pohodlně lehnout na lůžko. Takové ty informace že při jedntlivých laserových pulsech mezi pokožkou a sondou v daný okamžik to štípne, zabolí. A že je zároveň pro snížení bolesti pokožka chlazena tekutinou. Ale o tom jsem již četla na internetu. A tak jsem měla přestavu jak to funguje. Ale je jedna věc si o tom nělde přečíst. A druhá věc osobní zážitek. Byla jsem tedy na vše připravená, poučená od paní doktorky. Dalším krokem byli chrániče před laserem na oči. Aby se mi neodřela pokožka, tak pod chrániči byla ještě měká tkanina. Už jsem tedy jen slyšela paní doktorku jak mi říká.. jdeme na to. Už jsem jen cítila jak mi něco přikládá na tvář, chvilička a pak nečekaný, krátký světelný záblesk a štípnutí s malou bolestí na pokožce. Ale nebylo to tak hrozné. Myslela jsem si v ten okamžik že to bude vše bez potíží a rychlé, zdali to půjde tímto způsobem. Ale přecenila jsem celou situaci. Náhle to po několika impulsech začínalo bolet více a více. Čím citlivější pokožka a větší chloupky, tak to více bolelo. Líce ani krk neboleli tolik jako brada, dolní a horní ret. Musela jsem paní doktorku několikrát poprosit o přestávku. Při tom pulsu to opravdu bolelo. Ale po dvou sekundách již nebylo nic cítit. Pouze jsem poznala zápach spálených vousů. Ještě mi zbyli pouze tři laserové pulsy na hormím rtu a celá ta epilace měla být hotova. Ještě tedy několik bolestivých záblesků na nejcitlivějším místě obličeje a už jen taková ta lahodná věta..hotovo.

 

Mohu říci že se mi ulevilo. Konečně jsem si mohla sundat chrániče na očích před laserovým světlem. Který ale stejně procházel skrze pokožku kolem těchto chráničů. Ale i tak mne paní doktorka ještě nechtěla pustit z lůžka na němž jsem ležela celou tu dobu laserového mučení.. hi hi hi hi. Potřebovala pokožku ještě ošetřit nějakým hojícím krémem i s vážným varováním před sluníčkem. Pokožka by se neměla vůbec vystavovat slunečnímu světlu, aby nedošlo k nějakým nečekaným komplikacím. Paní doktorka mi doporučila ještě i opalovací krém s faktorem 50. Naše půlhodina na epilaci krku a celého obličeje byla již pryč. A jelikož jsem původně na to měla mít i další půl hodinu o hodinku později, tak jsme se spolu domluvily na další epilaci. A to celého hrudníku a prsou. Hodina není zase až tak dlouho. Tak jsem se s ní zatím rozloučial a šla si sednout do takové malé příjemné čekárny kde byla i paní jenž objednávala různé zákazníky na různé zákroky. Poskytují toho daleko více než pouze epilace laserem. Začala jsem si s paní povídat o všem možném a hodina utekla tak jako by byla pouhých pět minut.

 

Přišla si pro mne opět ta a samá paní doktorka a opět si mne odvedla do té a samé její ordinace. Jelikož již věděla co chci, tak mi jen pokynula k odložení svršku a ulehnutí na lůžko. Ale nyní změnou bylo že jsem již nepotřebovala chrániče na očích jako před tím. Tentokrát jsem dostala velké brýlé se zabarveným sklem. Počítala jsem s bolestí při laseových pulsech jak na obličeji. Ale byla jsem překvapená když to bolelo minimálně. Paní doktorka mi začala tedy laserem epilovat celou plochu hrudníku z leva do prava a postupně směrem dolů až pod prsy. Jelikož mne to již tolik nebolelo a nemusela jsem ji požádat ani jednou o přestávku. Tak celá tato procedura trvala deset minut. Bylo to opravdu velmi rychlé a z chloupků nezbylo vůbec nic na rozdíl od chloupků na obličeji.

 

Ani po epilaci hrudníku a prsou mne již nic nebolelo. Jediné co ukazovalo že došlo k epilaci, bylo červené zarudnutí pokožky na ošetřených místech. Ale i to postupně pomalinku začalo mizet. Dostala jsem od paní doktorky instrukce o tom že se nemám holit čtrnáct dní a mazat se opalovacím krémem kvůli sluníčku. Neumím si to představit, jelikož se holím každý den. Prý jí mám důvěřovat. Epilované vousy v průběhu času mají vypadávat a než se k nim na kliniku opět vrátím na opakující se epilaci, tak nebudu muset mít z větší části ani co holit. Pouze jsem se pak ještě s paní doktorkou a paní u čekárny domluvila na dalším termínu za čtrnáct dní. S tím že jen zopakujeme celý tento proces. Rozloučila jsem se již když bylo vše domluvené a objednané. Stále jsem cítila závany spálených chloupků. Bylo to docela nepříjemné a tak jsem si doma musela pod teplou vodou důkladně všechna epilovaná místa umýt mýdlem. Teprve poté jsem již necítila žádné spálené chloupky.

 

Jen tak jsem si doma ještě pomyslila, že by nebylo na škodě si nechat epilovat i celé nohy. Jen si na to opět našetřit. =:c)

 

Epilace vousů-II

Uplynulo čtrnáct dní jenž mi určila lékařka, která prováděla první výkon mé epilace vousů. Vousy mi začaly vypadávat až teprve po deseti dnech. A množstvím vypadaných vousů byla paní doktorka překvapená. Účinek laseru jak se udává na všech možných stránkách na internetu opravdu souhlasí. Něco málo totiž vyrostlo. Druhý zákrok již byl však mnohem rychlejší a méně bolestnější. Na tvářích a krku zůstalo velmi málo chloupků. Nejvíce jich zůstalo na bradě a horním a dolním rtu.

 

Dva dny před první epilací a oněch deset dní před druhou epilací kdy jsem měla zákaz holení, bylo velmi nepříjemných mezi lidmi. Vždy jsem se předtím holila každý den a lidé mne jinak ani neznali. Zarostlá jsem si připadala jako bezdomovkyně. Nyní po druhém laserovém zákroku jsem již sama nemusela ani jednou použít holící strojek. Vousy opravdu nerostou. a ty co teprve vyrostou již budou v minimálním množství. Nechce se mi uvěřit že již po zbytek života se nebudu muset holit.

 

Vzhledem k tomu že jsem chtěla mít představu kolik těchto zákroků by celkem mělo být aby účinky byli trvalé. Tak odpovědí lékařky bylo..pět až šest zákroků. Což i lidé uvádí na internetu ze svých osobních zkušeností.

 

Epilace vousů-III

Uplynulo dalších čtrnáct dní a opět mne čekala návštěva na klinice. Již po třetím zákroku jsou vidět skutečné výsledky. Zbývá již pár vyrůstajících chloupků z pokožky. Až je k neuvěření že by takové výsledky mohly být již po třetím laserovém zákroku. Když si uvědomím že již nemusím nějakou dobu používat holící strojek, tak vidím brzké výsledné dokončení epilace.

 

Komentáře

Admin: budu mazat jakékoliv kometáře jenž jsou rasově nenávistné, spamové, urážlivé a porušující zákony ČR.

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky

Je-li dnes středa, co bude zítra?

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený