2018 ČERVENEC

Epilace vousů V

Určitě jste se někdo dočetl na různých stránkách o tom že laserová epilace vypaluje cibulky aktivních chloupků. Po nějaké době ale začnou růst další, které nebyly aktivní a nyní již jsou aktivní po nějaké době. Právě tyto nové je zapotřebí také zničit laserem. Ze začátku se zdálo že bych již nemusela na další laserová ošetření. Buhožel se stalo to co jsem psala. Narostli mi další nové chloupky, jejichž cibulky jsou aktivní až teď. Znamená to pouze další aktivní cibulky chloupků. Je to nepříjemné ale nenenchám se jen tak zarmoutit. Právě naopak jde o další vlnu chloupků k ošetření. Což je náznakem přiblížení se k pomalému konci epilace. Již nyní si nemusím holit líce. Zatím se brání horní a dolní ret. Ale pokračuji s nimi v boji. Jak se říká. Sklenice není poloprázdná ale již poloplná. =:c)

 

Foniatrie IV

Poslední návštěva na foniatrii byla změnou výuky. Dnešní den byl kontrolou úspěšného či neúspěšného cvičení. Není to tak jednoduché jak se zdá. Dnes jsme však přistoupili k dalšímu kroku. Ač jsem si myslila že si pan doktor dělal ze mne srandu, tak to myslel vážně. Jde o nácvik, řekla bych "mručením". Bylo to zajímavé a zatím moc jednoduché. Jen nevím co mne s tímto typem cvičení ještě čeká v budoucnosti. Rovnou jsem si měla vyzkoušet tento nový cvik abychom se dozvěděli jak budu šikovná. Po několika mých pokusech byl pan doktor s tímto cvičením velmi spokojen až jsem sama byla přakvapená. Přesto mi připomenul že správné brániční dýchání je velmi důležité. A tak si budu muset do příští návštěvy opět muset procvičovat tyto dva cviky. Cviky s dýcháním a syčením. A jako další k tomu ono mručení. Jak takové mručení má vypadat? Jde o lebeční cvik.."Mmmm auuuu mmmm". Toto má probíhat plynule, bez mezer, normální rychlostí při vyšším tónu (vyšší frekvenci). Nenadechovati se hrudníkem ale využít brániční dýchání. Takto to zní hrozně, ale je to jinak velmi jednoduché. Zatím pro mne je nejtěžší ono brániční dýchání. Tak nevím jak uspěji při domácím cvičení, než pojedu na další návštěvu foniatrické kliniky. =:c)

 

Nové zaměstnání - I

Tento měsíc jsem dělala přijímací řízení u jednoho mobilního operátora, kde jsem uspěla. Při mém příchodu řízení byla sice paní z osobního oddělení zaskočena mým celkovým vzhledem i s již viditelnými prsy, přesto to nijak něřešila. Již v průběhu tohot řízení jsem si s ní musela o samotě popovídat o mé identitě. Tvářila se velmi příjemně a neměla žádné nepříjemné otázky či pohledy. Bylo na ní znát že to vzala s velkým nadhledem a nedělal mezi mnou a ostatními rozdíly. Pouze si udělala nějaké poznámky ve formuláři o mně. Jen mi v mysli prolétla myšlenka zdali to nemohlo být automatické nepřijetí. Byli jsme pouze všini přítomní upozorněni o tom že výsledky o přijetí či nepřijetí se dozvíme v SMS kterou nám zašlou. Po několika dnech jsem zaslechla z mobilního telefonu melodii o příchhodu SMS. Když jsem si ji přečetla, tak jsem zjistila žee jsem byla mezi vybranými. Takové zprávy které mne potěší by mohly být častěji. =:c)

 

Ještě jsem však musela zavolat na osobní oddělení a domluvit se o dni na podpis pracovní smlouvy. Tak jako u většiny firem bylo zapotřebí nějakých dokumentů od předešlých zaměstnavatelů. Vstupní prohlídka, vypis z rejstříku trestů ...atd. Pro mne to však nebylo vše. Udělala jsem si ještě kopie některých dokumentů ohledně mé proměny. Nevěděa jsem jestli to budou chtít, ale i tak jsem si je sebou vzala. Když jsem již předávala paní z osobního oddělení všechny důležité dokumenty, sdělila jsem jí že mám ještě další. Jestli oně bude mít zájem. Sama přikývla a převzala si je. Ani né minutka čtení a její odpověď byla že je dobře že jsem jí toto důležité potvrzení o proměně předala. Zaskočila mne s otázkou jak mne mají oslovovat? Chtěla jsem jí říci že v ženském rodu. Ale nakonec jsem se jí musela zeptat koho jí svým vzhledem více připomínám. Tímto bylo vše vyjádřeno. Paní byla ještě překvapena proč se podepisuji jinak než jak mám v občanském průkazu. U svého křestního jména jsem totiž uvedla na konci křestního jména " .... i " jméno s čárkou " .... í ". A u příjmení místo písmene "ů" se podepisuji s písmenem "ú". Když se totiž potom podepisuji psacím písmenem, tak není jednoznační zda jde o "ů" či "ová". Ale to jsem jí neřekla. Mým vysvětlením bylo, že se tak podepisuji. Tím jak jsem se totiž při příjímacím řízení takto podepisovala, tak mne tak i uváděli v jejich listinách.

 

Další důležitou částí při přijímání je fotografie. Jak do dokumentů tak na různé identifikační kartičky či do databází společnosti. I já jsem ji musela předložit. Bylo nám doporučeno si vybrat tu nejhezčí, kde nám to opravdu sluší. Mám více svých fotografií. Ale nejhezčí co mám byla od kamarádek. Když jsem unich byla na návštěvě, tak jsme zkoušeli líčení. Samozřejmě že by byla škoda neudělat fotografii. Tak mne několikrát vyfotily a jen jsem si z těchto několika fotografií vybrala tu nejhezčí. V budoucím zaměstnání ji k mému překvapení přijali. Když se na ní podívá cizí člověk, tak na ní opravdu vidí pouze ženu =:c)

 

Dnešní den byl pro mne rozhodující v jedné části mého nového života. Kdy se již zaměstnavatel odemne z počátku dozvěděl o mé genderové identitě. A tak se nebudu muset někdy v budoucnosti blízké či vzdáenější červenat či se cítit nepříjemně v okamžiku kdybych měla zveřejnit svou genderovou identitu.

 

Jestli mne něco ale zajímalo, tak to bylo uvedení svého jména, příjmení a genderové identity. Není to jednoduchá věc jak pro zaměstnance tak i pro nadřízené a v kancelářích. Nechtěla jsem na něco takového čekat. Příští měsíc budu nastupovat jako operátorka technické podpory. Což je výhoda, jelikož se s nikým nebudu muset hádat o fakturách, splátkových kalendářích, rušení služeb ...atd.

 

Pokračování

Nebyla jsem tu bezmála měsíc. A dalo by se za tuto dobu více zajímavostí napsat. Po dokončení všech vyšetření a provedení právních úkonů toho již není moc co psát. To nejvíce co lze nalézt je na stránkách Terezky "http://otereze.cz/". To co jsem tam nalezla již asi ani nikde nenajdu. Když zjistím nějaké nové informace o nichž si budu myslet že nejsou na velmi rozsáhlých a podrobných strákách u Terezky, tak je sem ráda uvedu.

 

Komentáře

Admin: budu mazat jakékoliv kometáře jenž jsou rasově nenávistné, spamové, urážlivé a porušující zákony ČR.

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky

Je-li dnes středa, co bude zítra?

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený