2018 BŘEZEN

V práci

Oslovení v ženském rodu

To co se mi stalo posledně s propustkou na endokrinologii a v práci. Tak kupodivu paní s osobního oddělení opravdu dodržela slovo a nakonec při posledním emailu mne oslovila hned jako paní s koncovkou ...ová. Docela mne překvapila, jelikož jsem si myslela že předposlední email si už nepamatovala. Ale mile mne překvapila a skutečně celý email mi psala v ženském rodu. Celkem se mi ulevilo, že takto mi již z osobního oddělení píší. Taková úleva a radost. Nemusím mít případné obavy od některých případných nechápajících personalistů firmy. Na nic jsem nečekala a již píši paní personalistce pouze v ženském rodu a z mého emailu s koncovkou ...ová. Vím že dříve či později se i jiní personalisté dozví pravdu. A tak jsem zvědavá jak toto vše v práci ještě dopadne. Asi se ještě zasměju. =:c)

Drby

Ještě jsem se nesetkala v žádném zaměstnání se situací kde by nekolovoly drby. Nechť již mezi muži či ženami. Některé jsou k polichocení, další k pousmátí a jiné jsou k naštvání. Co jsem asi tak mohla očekávat i v tomto zaměstnání? Když nás bylo hodně, tak se mnou nikdo nezabýval. Byla jsem mezi tím množstvím zaměstnanců tak nějak neviditelná. Samozřejmě nic není stálého a počet zaměstnanců se rapidně snížil. Lidé se zaměřují tak na další spoluzaměstnance jichž si předtím ani nevšimly.

A tak se stalo že jsem jeden den zaselchla opodál jak někdo říká, že jsem si nechala změnit křestní jméno a příjmení na ženské. "On chce ze sebe udělat ženskou, ta naše princezna". V práci samozřejmě jen v legínách, tričku a teniskách Dlouhé vlasy v culíku k tomu jen přidávají. A tak si to s tímto spojily. Asi tak za hodinu za mnou přišel jeden známý se kterým se tak často nevídám. Který mne před několika lety zaučoval a jen mi potvrdil co koluje po zaměstnání. O tom jak jsem si změnila příjmení a křestní jméno na ženské. Mrzelo by mne aby se na mne díval skrze prsty. Tak jsem mu jen řekla že mu druhý den přinesu něco zajímavého k přečtení. Tím se tak vysvětlí některé myšlenky kolující po firmě. Tak nějak nikomu nedošlo že matrika nesmí přiřadit ženě mužské jméno a muži ženské jméno. Nic méně v mém případě jde o vyjímku, kterou mi matriční úřad schválil. Druhý den ráno, když jsem jej potkala v zaměstnání. Tak jsem mu ukázala soudní znalecký posudek od paní Knappové. Byl překvapen. A nějakým zázrakem se drby tak nějak vytratili. Mé křestní jméno s koncovkou ... -í a u příjmení s koncovkou ... -ů, asi nedalo spoluzaměstnancům spát. Ani neví že mají pravdu. =:c) Docela mne to na jednu stranu potěšilo. Ale to jak by se do mne pustily ty největší drbny firmy, by mne znepokojovalo. Když už se rozjedou, tak vše dávají najevo nahlas, vulgárně a velmi dlouho. Vždy se někde najdou nějaké černé ovce. Zatím jsem v pohodě a dívám se spíše kupředu, než abych se nechala stáhnout k zemi. Těším se na mou šťastnou budoucnost a nevím proč by mi jí někdo měl vzít.

HRT fáze-II a Foniatrie - I

Sexuologie HRT fáze II (Neofollin)

Nastal další měsíc a je čas si zajít opět na sexuologii k Ivo Procházkovi. Nevěděla jsem jak to bude nyní pokračovat. Vše co po mně chtěl za necelý ten rok, tak ode mne dostal. Z endokrinologie jsem mu předala lékařskou zprávu s výsledky. V lednu mi začala hormonální terapie s Androcurem. Jenž měla trvat pár měsíců. A už mi Androcur docházel a tak jsem potřebovala napsat další. Někde jsem několikrát četla, že by se měly podávat jak antiandrogeny a estrogeny společně.

Tak jsem se chtěla zeptat jak to s tím je, že beru pouze antiandrogeny. Ale co k tomu říci. Když jsem po delším čekání v čekárně mohla konečně usednout do křesla v jeho ordinaci. Tak jsem se začala ptát jak to je s hormonální terapií. Kdy mi napíše k antiandrogenům i estrogeny. Vyslechl mne a přikývl že se to tímto způsobem používá. Začal mi tedy vypisovat nějaký poukaz. Jde o "injekční podávání estrogenů pod názvem Neofollin. Podávají se jednou týdně, s možností aplikace u svého obvodního lékaře".

Poprosila jsem jej v rychlosti ještě o recept na Androcur. Jenž mi jej bez sebemenšího mrknutí začal vypisovat na poukaz do lékárny. Když už došlo k momentu, kdy jsem neměla již dalších otázek. Tak se pan doktor prozměnu zaměřil na mne. Otázky formy, zda jsem pozorovala nějaké změny? Snížení libida, růst prsou a další. Takjediné co sem mohla odpovědět je, že jsem si nevšimla sebemenší změny. Spíše mi to připadá že beru vitamín C, jsem přidala ke své odpovědi. Ono to tak opravdu vypadalo. Placebo by bylo možná účinější. Ale nakonec to beru tak, že nic nefunguje jen tak rychle. I toto potřebuje svůj čas.

 

Doktor se na nic neptal a jen seděl dál u svého stolu a prohlížel si všechny možné lékařské zprávy. Zřejmě bylo vše v pořádku. Když náhle spozorněl a po chvilce se mne zeptal další otázkou, zdali mi dělal lékařskou prohlídku v průběhu minulého roku až do dnes. Bohužel si nepamatuji že bychom něco takového odělali. Takové standardní prohnětáváni břicha v jednotlivých částech s otázkou zda mne něco nebolí. Tak jako u většiny doktorů, jenž mi takové to vyšetření také dělali. Prohlídka stavby těla až ke kotníkům. Jen jsem nevěděla proč zrovna nohy. Ale vzala jsem to s nadhledem a nijak jsem se tím nezabývala. Pak již jen obléci a opět si sednout do mnou vyhřátého křesílka. Chvilku si ještě něco psal do lékařské karty. V ten samý dnešní den , mne čekala ještě foniatrie, kam jsem se objednala myslím někde před třemi měsíci. Musela jsem tam tedy přijít v čas za každou cenu. S doktorem jsem dnes vyřešili vše co bylo zapotřebí. A tak jsme se rozloučili.

>>> Příbalový leták     >>> Doplatek v lékárně

 

FONIATRIE - I

Vydala jsem se tedy nejdříve do lékárny přes ulici. Myslím že se lékárna nachází v urologické nemocnici. Vzhledem k tomu že je naproti sexuologickému ústavu. Tak již počítají že k nim budou odtud chodit lidé. A tak značnou část medik mají na prodejně. Pokavaď nepříjde více lidí a nevykoupíje ještě ten den. Androcur zrovna neměli a tak mi vydaly pouze onen Neofollin. Nevadí, Androcur se dá přeci v lékárnách objednat, když jej zrovna nemají. Foniatrie na Žitné ulici není tak daleko od sexuologického ústavu. Cesta pěšky mi mohla trva asi tak deset až patnáct minut pomalou chůzí. Minulý rok jsem tu již byla a tak jsem foniatrické oddělení s čekárnou již nemusela hledat. Věděla jsem že musím do prvního patra, kde je nějaká sestřička za okýnkem. U okýnka zrovna nikdo nebyl. A tak jsem paní jen dala průkazku pojišťovny a poukaz od mého sexuologa, který mi předepsal již v lednu.Vzhledem k mému nezvyklému jménu si okamžitě vzpomněla jak to se mnou je. Tolik lidí jim tam na vyšetření s nezvyklými jmény nechodí. Po chvilce jsem si šla sednout, po té co mi paní za okénkem řekla, nechť si sednu a počkám na řadu. Pacienti předemnou pomalinku vcházeli do ordinace a pak odcházeli. Po hodině čekání jsem se konečně dostala na řadu a mohla vejít do ordinace, kde seděla sestřička u stolu s lékařskými kartami. A pan doktor ve stoje mne podnítil k posezení na lékařském křesle.

Vyšetření hlasivek

Ptal se ze začátku na spoustu osobních věcí. A když již skončil tak se na mne jen podíval a přesunul mne na jiné křeslo na druhé straně místnosti. Po mé pravé straně byla nějaká velká kovová k

rabice. Nevím co to bylo. Doktor po chvilce ke mně přicházel s nějakou tyčkou která ve předu svítila. Prý, řekněte dlouhé ...ááááá a začal mi ji vsunovat do krku. Prvních pár sekund jsem vydržela ještě dýchat. Však krk měl jiný názor a já se začala dusit. Musela jsem mu ucuknout. Ale on se nenechal a prý to zkusíme jinak. Pomalinku dlouze se nadechněte, pak vydržte a pomalinku vydechujte. Jak jsem se začala pomalinku nadechovat jak jen to šlo. Tak mi ihned tu věc začal strkat do krku. Bylo to tak rychlé že jsem vydržela s dechem, i když jsem se po pomalém nadechnutí a držení dechu neudusila. Ale byl čas tu věc konečně vyndat z mého krku. Už se blížila chvilka kdy bych se opět začala dusit. Pohled lékaře na mou tvář zjistil, že je již čas onu tyč vyndat. Připadala jsem si jak s koštětem v krku. Taková úleva, že to mám již za sebou. Už to nechci podstupovat. Udusit se nechci..hi hi hi. Překvapením byla další věc. Tu samou tyčku jenž již nesvítila, mi přiložil k puse a chtěl abych na ní mluvila. Stačilo jen počítat od jedné do deseti. Netušila jsem co to má znamenat.

Vyšetření výšky hlasu

Ale po chvilce jen začal říkat setřičce něco o nějakých 125Hz. Šla jsem si opět sednout do onoho prvotního křesla, kde jsem si sedla při příchodu do ordinace. Všimla jsem si že si doktor prohlíží něco jako nakreslené klávesy na papíru od piána. A porovnává je s nějakými čísly. Pohled na něj byl pro mne jak z jara. Co to vůbec porovnává. Po chvilce mi jen sdělil že mám hlas trochu hlubší. A nemohu od změny svého hlasu moc očekávat. Můj hlas by měl jít zvýšit jen o nějaké dvě oktáy. I teď nevím o čem mluvil. Ani nevím co je oktáva. S tím by si spíše věděl rady nějaký hudebník či zpěvák.

Fotografie hlasivek

Když už z něj vypadla taková to informace, tak mi ukázal na počítači fotografie mých hlasivek. Už jsem věděla k čemu ta tyčka se světlem byla. Je to fotoaparát při vyšetřování krku. Tak ostré fotografie svých hlasivek jsem ještě nikdy neviděla. Vše bylo prokrvené a červené, jen hlasivky byli nějak bílé. Dotazy jestli kouřím byly ode mne negativní. Ale byla jsem před nedávnem dlouho nemocná s hlasivkami. Nemohla jsem totiž mluvit. Byla jsem tak nachlazená že mi kašlání hlasivky zcela odstavilo. Doktor tento stav mých hlasivek přiřknul mému nedávnému onemocnění.

Co ještě škodí mým hlasivkám

Ještě jsem si chvilkami odkašlávala. Když mne doktor sledoval, tak mi připomněl, že to je jedna ze závažných věcí, která hlasivky poškozuje. Ne že by pak člověk o ně přišel. Ale možnosti jejich využití v můj prospěch poté nejsou tak rozsáhlé. Udělat cokoliv aby se z toho člověk vyléčil. Nojo no, jsem si pomyslila. Asi mi nic jiného nezbyde.

Nácvik dýchání (brániční dýchání)

Zásadní věc pro mne byla jeho ukázka správného dýchání. To že žena při dýchání nepoužívá hrudník ale bříško jsem věděla již od základní školy. Ale to že po mně bude tohle chtít doktor se naučit, jsem netušila. Jaký je postup? Mírně se předklonit dopředu aby se krk uvolnil. A pomalu a velmi hluboce vydechnout břichem nikoliv hrudníkem. Tak aby jsem při vydechování vydávala mírný chrapot a jím si tak kontrolovala ono vydechnutí. Dle toho údajně poznám kolik vzduchu jsem ze sebe vydechla a jestli ještě mohu dál vydechovat. Musím cítit že jsem vydechovala vzduch z břicha. Vydechnout více než jsem vdechla. Musí být cítit v bedrech že již více z břicha vydechnout nemohu. Vydechovala jsem tolik že mne bedra začala až bolet. A když už je toto vydechnutí nadoraz, tak se opět pomalinku začít nadechovat. Samozřejmě břichem. Nikoliv hrudníkem. Použít při nadechnutí i vydechnutí se nesmí použít hrudník.To je špatně. Musíte zapomenout že nějaký máte. Nadechnout se pomalinku opět pouze břichem. Já vím. Zní to divně a asi nějakou tu dobu bude trvat než si na to člověk zvykne. Ale je to tak. Jsem zvědavá jak mi to půjde.

( >> Jak na bráníční dýchání << ) ( >> Jak správně dýchat << )

Co asi tak ještě může vyšetřit či ukázat? Doktor totiž svými slovy vše shrnul větami ... uvidíme se za měsíc a cvičte co jsem Vám ukázal. Sic nejsem věřící, přesto jsem si musela v mysli říci..diky bohu za to že je konec. Až budete odcházet, tak se stavte u sestřčky v okénku a domluvte se s ní na kdy Vás objedná.

Operace hlasivek

Výuka hlasu celkově není tak jednoduchhá jak by se mohlo zdát. Může se stát že i přes poctivou snahu výuky je výsledek neuspokojivý.Nechť je důvodem cokoliv. Postup a jak probíhá taková operace hlasivek je hodně napsáno. Ale jak vypadá krk po takovém to lékařském zákroku? Sama jsem se dočetla že zůstane nějaká ta jizvička. Ale jak velká a jakmoc výrazná? Na internetu jsem nalezla jeden takovýto případ. Je zde vidět jak taková jizvička po zákroku vypadá.

 

 

Komentáře

Admin: budu mazat jakékoliv kometáře jenž jsou rasově nenávistné, spamové, urážlivé a porušující zákony ČR.

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky

Je-li dnes středa, co bude zítra?

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený