2017 LISTOPAD

Endokrinologie

V době kdy jsem byla na návštěvě u foniatričky u nás ve městě. Jsem hledala na internetu nějakého endokrinologa. Ale situace nebyla uspokojivá. Všude měli několika měsíční objednávací termíny. Až po hodině se mi podařílo najít jednoho endokrinologa v Kladně, který měl objednávací termín jednoho týdne. Zajásala jsem a ihned jsem jsem vytočila telefonní číslo do jejich ordinace, kde mi to vzala sestřička. vysvětlila jsem jí co potřebuji. A ani neměla jakékoliv připomínky proti tomu. Jen jsem se od ní dozvěděla že pan doktor není zrovna v práci. A přijede až příští týden. Domluvily jsme se že přijedu tedy jak bude pan doktor opět v práci. Nejlepší je prý se u něho objednat osobně. Jen přeci chce dotyčnou vidět osobně. Po týdnu kdy jsem přijela na endokrinologii, jak jsme se domluvily se sestřičkou. Jsem konečně vstoupila do ordinace kde již byl pan doktor. Samozřejmě chtěl výsledky z rozboru krve od mého sexuologa a poukaz na vyšetření. Podíval se na to a jen dodal. Sestřička Vás objedná. Opravdu ten objednaný termín vyšel za týden. Za týden jsem měla přijet na vyšetření. Nijak jsem si neuvědomila kde to přesně je. Na mapě to není daleko. Ale přijet tam vlakem či autobusem je na dlouhé lokte. Opravdu problém. Autobusem jsem to rovnou vzdala. Další možností byl vlak. Ale když bych jela z jedné kratčí strany, tak bych na přestupu v jednom městě musela čekat hodinu. Když bych jela tou delší cestou, tak bych musela jet vlakem, metrem a pak zase vlakem do Kladna a tam pro změnu městskou hromadnou dopravou. Byla by časově stejně dlouhá jako tou kratší cestou. Ale zase bych nečekala v nějaké zimě kdo ví kde. Nakonec jsem se rozhodla tou delší trasou. Když jsem dorazila do polikliniky a po dlouhé době ke dveřím endokrynologa kde jsem byla objednaná, tak jsem si musela sednout na lavičku. A odpočinout si z cesty. Za chvilku vyšla sestřička a jen si vzala kartičkua pozvala mne dále do ordinace. Doktor nikde nebyl. Měl asi volno. Sestřička se mne zeptala co vlastně potřebuju. Tak jsem jí podala obálku od Dr. Procházky. A vysvětlila jí celou situaci. Sestřička si jen zapsala to nejdůležitější a objednala mne za týden. Věděla jsem že to už bude dobrý. Za další týden jsem tedy přjela znovu. Pan doktor tady už byl a čekal na mne. Pozval si mne do další místnosti a nechť se položím na lůžko u kterého měl počítač a další věci. Stále jsem nevěděla co chce dělat. Zahlédla jsem chvilku na to takový ten skenner co mají v nemocnici když dělají sken plodu před porodem. Co mi proboha chce dělat s tím skenerem? Ale když mi řekl že si mám uvolnit krk, tak jsem už tušila o co půjde. Skenner mi přimáčkl k mému krku a jezdil s ním do všech stran. Díval se do monitoru a sestřičce jen hlásil nějaká čísla. Neměla jsem ponětí o co jde. Po desetiminutách mi otřel krk od gelu který použil pro skenner. Bylo to celkem rychlé. Při prohlédnutí rozboru krve který mu Dr. Procházka posílal mne poslal na kontrolní odběr a rozbor krve.

Vysvětlil mi o co by přibližně mohlo jít. A tímto rozborem zjistíme jestli to tak je či nikoliv. Udělat si rozbor krve není nijak nesnadné. Už jsem věděla kde jej dělají. A tak jsem tam hned po víkendu zajela. Šlo o pár minut odběru. Za sedm minut jsem mohla jet z odběru krve domů. Měla jsem se pro výsledky stavit za tři dny. Ale to jsem byla v práci a nechtěli mne pustit. To jsem už ale nějakou dobu věděla. Domluvila jsem se se setřičkou že se stavím až příští týden. To budu mít totiž zrovna volno. Konečně jsem si mohla vyzvednout výsledky rozboru krve. Ani jsem si to neuvědomila. Celý ten kolotoč nakonec trval do začátku prosince. Rozbor krve potbvrdil výsledky z rozboru krve od Dr. Porcházky.

 

Foniatrie

Posledně jsem v pražské foniatrické klinice neuspěla kvůli délce objednávaných termínů. Rozhodla jsem se tedy že začnuhledat v okolí. Dlouho jsem ani nemusaela hledat. Přímo v našem městě jsem jich pár našla. Ale nakonec jsem si vybrala jednu v centru města. Zavolala jsem tam, kde mi zvedla sestřička telefon a pokoušela jsem se s ní domluvit. Stále nerozumněla tomu co jsem jí vysvětlovala. Po pěti minutách jsem to vzdala a domluvila se kdy mohu přijít osobně. Stavte se za týden mi jen řekla. Tak jsem si ten týden počkala a přišla do čekárny, kde již sedělo deset lidí. Dlouho jsem nečekala a vyšla sestřička se podívat jestli nepřišel někdo nový. Na nic jsem nečekala a snažila jsem se jí vysvětlit co potřebuji. Nerozumněla co po ních chci. Nakonec mi jen odvětila, že mne objedná na další týden. A vše vysvětlím paní doktorce. Další týden? To je jak na úřadu práce jsem si pomyslyla. Týden nakonec sletěl celkem rychle. Vydala jsem se tedy na foniatrii k paní doktorce, kde jsem si musela tu řadu předemnou odčekat. Docela jsem se už nudila, když vyšla sestřička a vyřkla mé jméno. Už jsem na nic nečekala a v čekárně potkala starší paní v bílém plášti. Už při pozdravu byl znát její teplý příjemný hlas. Začala jsem tedy mluvit jako první já. Začala jsem vyprávět o přeměně, o změně hlasu, o sexuologovi...atd. Málem jsem jí zapomněla dát pouklaz na vyšetření a terapii od Dr. Procházky. Ono na něm v podstatě toho moc nebylo. Ale paní doktorka věděla co má dělat. Posadila si mne do nějakého divného křesla a jen řekla. Otevřete pusu a řekněte ááá´. Nějakým světlem se mi dívala do krku. Ještě mi tam něco dalšího strkala. A už už jsem se málem udusyla. Je to strašně nepříjemný. Další krok byla kabinka se sluchátky kde pouští tóny do sluchátek. A podle toho jak jsem je slyšela, tak si zapisovala hodnoty.Výsledek vyšetření mi předala rovnou do ruky. Ale měla jsem si za týden zavolat jak to bude s terapií, jelikož se tím nikdy nezabývala a musí si o tom něco zjistit. Ještě jeden další týden a zavolala jsem sestřičce jak to bude s terapií o níž mluvila paní doktorka. Bylo mi sdělano že mi paní doktorka nemůže dělat terpaii změny hlasu. A že se mám obrátit na někoho jiného. Jeden celý měsíc a mám pouze vyšetření krku a sluchu. Ale i tak vlastně vítězství. Sklenice je poloplná. Nezbývá než se opět obrátit na foniatrii v Praze kterou mi doporučil můj sexuolog.

 

Komentáře

Admin: budu mazat jakékoliv kometáře jenž jsou rasově nenávistné, spamové, urážlivé a porušující zákony ČR.

Zatím nebyly vložený žádné příspěvky

Je-li dnes středa, co bude zítra?

Webové stránky zdarma

Nepřihlášený